Суд виніс рішення у справі Epic Games проти Apple

Учора, 10 вересня, суддя Івонн Гонсалес Роджерс прийняла рішення у гучній справі Epic Games проти Apple. Розробники отримають право на використання альтернативних методів оплати додаткового контенту в додатках.

Тепер Apple зобов’язана дозволити розробникам просувати можливість покупок в додатках в обхід платіжної системи App Store. Девелопери навіть зможуть розміщувати спеціальні кнопки в своїх програмах. За всіма іншими пунктами суддя прийняла рішення на користь Apple.

Нагадуємо, що в серпні 2020 року Apple видалила гру Fortnite з App Store після того, як Epic Games представила можливість прямих покупок в додатку в обхід App Store. Слідом за цим Epic подала позов проти Apple, звинувативши компанію в монополії.

Суддя Роджерс також постановила, що Epic Games зобов’язана відшкодувати збиток, рівний 30% від $ 12,168 млн доларів доходу, отриманого Epic Games від користувачів додатку Fortnite для iOS, за допомогою прямих платежів в період з серпня по жовтень 2020 року, плюс 30% від будь-якого такого доходу, отриманого студією з 1 листопада 2020 року до дати винесення судового рішення, і відсотки.

«Сьогодні суд підтвердив те, що ми знали з самого початку: App Store не порушує антимонопольне законодавство. Суд визнав, що успіх не є незаконним. Apple стикається з жорсткою конкуренцією в кожному сегменті, в якому ми ведемо бізнес, і ми вважаємо, що клієнти і розробники вибирають нас, тому що наші продукти і послуги є кращими в світі. Ми, як і раніше прихильні того, щоб App Store був безпечним і надійним магазином, який підтримує процвітаюче співтовариство розробників і забезпечує більш 2,1 млн робочих місць в США, де правила застосовуються однаково до всіх », – йдеться в офіційній заяві Apple.

UPD: Apple не зобов’язана повертати Fortnite в App Store.


Джерело Мacrumors

Не пропустіть