Windows 11 тепер постачається з власним рекламним ПЗ

Раніше ви могли заплатити за роздрібну версію Windows 11 і розраховувати на те, що в ній не буде реклами, але ці дні, вочевидь, минули. Останнє оновлення Windows 11 (KB5036980) виходить цього тижня і включає рекламу програм у розділі “Рекомендовано” меню “Пуск”, одного з найбільш часто використовуваних розділів ОС.

“У розділі “Рекомендовані” меню “Пуск” будуть показані деякі програми з Microsoft Store”, – йдеться у примітках до релізу. “Ці програми походять від невеликого набору відібраних розробників”.

Пропозиції додатків увімкнені за замовчуванням, але, на щастя, ви можете відновити свій попередній бездоганний досвід роботи з Windows, якщо ви встановили оновлення. Для цього зайдіть у “Налаштування”, виберіть “Персоналізація” > “Пуск” і переведіть перемикач “Показувати рекомендації для підказок, рекламних пропозицій додатків тощо” у положення “вимкнено”.

Нова “функція” з’явилася всього через кілька тижнів після того, як вона з’явилася в бета-версії для інсайдерів, показуючи, як швидко Microsoft може впроваджувати речі, коли вона цього хоче. Звичайно, цього часу було недостатньо, щоб отримати відгуки користувачів, на які розрахована програма Insider.

Оновлення неодмінно не сподобається користувачам, враховуючи, що вартість Windows 11 починається від $139 за домашню версію. Видалення реклами не є великою проблемою, але воно може нагадати людям про непотрібний час, який вони витратили на видалення зайвого програмного забезпечення з OEM-інсталяцій Windows. Раніше Microsoft вже тестувала рекламу у “Провіднику” файлів Windows 11, але невдовзі припинила цей експеримент.

Джерело Engadget

Не пропустіть