На iPhone тепер доступний емулятор Game Boy: як запустити класичні ігри Nintendo

Минулого тижня Apple змінила правила App Store, щоб, здається, вперше дозволити емулятори ігор на iPhone.

Після цієї зміни політики в магазині з’явилися перші програми-емулятори. iGBA – це безплатний емулятор ігор Game Boy для iPhone та iPad, який дійсно може завантажувати та відтворювати завантажені на пристрій ПЗУ – категорія додатків, яку Apple однозначно відхилила б ще два тижні тому.

Розробник iGBA явно заробляє на цій несподіваній зміні правил. Додаток є лінивою копією проєкту з відкритим вихідним кодом GBA4iOS, хоча і монетизованою за рахунок вбудованої реклами. (Якщо це не було очевидно, Райлі Тестут підтверджує, що додаток був представлений без його участі або згоди).

Проте це повнофункціональний емулятор. Ви дійсно можете завантажити Game Boy Advance або Game Boy Color ROM з інтернету, а потім “Відкрити в” iGBA, щоб почати грати на них. Збереження станів, налаштування віртуального контролера, тактильні налаштування та проєкція зовнішнього дисплея AirPlay – все це доступно тут.

Зміна в правилах App Store була дещо неоднозначною щодо того, чи дозволить вона встановлення через додатковий ПЗП, оскільки мова йшла про ліцензійні емульовані програми в межах основного додатка.

Але якщо припустити, що схвалення iGBA не є помилкою рецензента, то, схоже, немає жодних обмежень для функціональності завантаження ROM, а отже, в App Store відкрито сезон для існування та процвітання емуляторів ігор.

Джерело 9to5mac

Не пропустіть