Qualcomm офіційно анонсує платформу Snapdragon X Plus для ноутбуків

Компанія Qualcomm нарешті розкрила таємницю платформи Snapdragon X Plus для ноутбуків. Це крок уперед порівняно з Snapdragon X Elite, яка оснащена 10-ядерним процесором Oryon з тактовою частотою до 3,4 ГГц (проти 12-ядерного в Elite) і до 64 ГБ оперативної пам’яті з пропускною спроможністю 135 ГБ/с.

Однак X Plus має 45 TOPS NPU, який Qualcomm називає найшвидшим у світі NPU для ноутбуків. Очікується, що X Plus забезпечить “виняткову продуктивність, тривалий час роботи від акумулятора та провідні в галузі можливості штучного інтелекту на пристрої”.

Говорячи про це, Qualcomm продемонструвала генерацію коду в Visual Studio Code від Codegen (миттєва генерація свіжого коду за допомогою вбудованого ШІ), генерацію музики в Audacity з використанням вбудованого ШІ Riffusion для створення нової музики з підказок або вже існуючої музики, а також живі субтитри в OBS Studio, що забезпечують автоматичний переклад 100 розмовних мов у живі субтитри на 100 мовах за допомогою вбудованого ШІ Whisper в режимі реального часу під час прямих трансляцій.

Ноутбуки з цим чіпом (разом з X Elite) мають з’явитися “у провідних світових OEM-виробників” приблизно в середині цього року.

Процесор Oryon в X Plus забезпечує на 37% вищу продуктивність порівняно з деякими неназваними конкурентами, а також споживає на 54% менше енергії. Чіп підтримує LPDDR5x, має 42 МБ загальної кеш-пам’яті та побудований за 4-нм технологічним процесом. X Plus підтримує 3 зовнішні дисплеї з роздільною здатністю 4K HDR (але з максимальною частотою 60 Гц), а також має підтримку Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4, вдосконалену камеру ISP і “захоплюючий звук без втрат”.

Джерело GSMArena

Не пропустіть