На Місяці може існувати життя, – NASA

Як відомо, у NASA хочуть повернути людину на Місяць. Приблизно у 2025 році має відбутись перший політ у межах місії Artemis. Проте дослідники припускають, що астронавти стануть не першими живими організмами на Місяці. Зокрема, Прабал Саксена, дослідник із Центру космічних польотів NASA, каже, що на супутнику Землі можуть існувати мікроскопічні форми життя.

Життя у вигляді мікроб може існувати у кратерах південного полюса Місяця. Вони могли бути занесені людиною під час попередніх місій та залишитися там. Учені вважають, що мікробне життя може існувати у придатних для життя нішах відносно захищених зон та деяких космічних тілах без повітря.

Свої думки дослідники представили на семінарі про потенційні місця посадки у місії Artemis 3. Тому вчені можливі вивчати мікробне життя на Місяці. Все-таки, якщо мікроби на Місяці таки існують, наймовірніше, причиною тому є людина. Через попередні місії Аполлона на місяці є 96 мішків відходів, серед яких точно є продукти життєдіяльності астронавтів. У цих продуктах є життя – понад 1000 видів мікробів. З цілої екосистеми мікробів на Місяці могло залишитись декілька видів, які можуть витримувати високий тиск, невагомість, радіацію та екстремальні температури.

Джерело Futurism

Не пропустіть