Розроблено технологію, яка дасть змогу відмовитися від акумуляторів

Компанія Ambient Photonics презентувала нову технологію з сонячними елементами. Вони акумулюють у собі слабке навколишнє світло в приміщенні, а потім використовують його для живлення пультів дистанційного керування телевізорами та для комп’ютерних мишок. Про це повідомляє Live Science.

Тобто, невеликим домашнім пристроям у такому разі більше не знадобляться батарейки. І що найцікавіше, задумка стартапу з’явиться в секретному проекті Google, який вийде цього року. В основі розробки лежать двосторонні фотоелементи, які збирають сонячне світло з обох сторін для максимального ефекту перетворення. У них є світлочутливі елементи барвника, які перетворюють фотони на електрони в процесі, що нагадує рослинний фотосинтез. Чим ефективніше поглинається світло, тим більше генерується електроенергії елементом.

Барвники засновані на більш ніж 40 органічних молекулах сенсибілізатора. Це активний компонент технології сонячних елементів, сенсибілізованих барвниками, які поглинають світло у всьому видимому електромагнітному спектрі. Як і в сонячних панелях.


Не пропустіть