Учені змогли виростити рослини у місячному ґрунті

Розширення впливу людини в космосі вимагає не лише новітніх технологій, але й розробки методів вирощування їжі за межами Землі. Рослини необхідні як джерело кисню та харчування для астронавтів. Вони можуть зменшити їхню залежність від запасів їжі під час довгих космічних місій.

Попередні дослідження показали, що в місячному ґрунті можна вирощувати крес-салат, хоч і з певними труднощами. З’ясувалось, що додавання певних штамів бактерій може підвищити врожайність рослин, вирощених на місячному реголіті.

Однак у нещодавньому дослідженні, опублікованому на сайті bioRxiv, нут успішно вирощували в ґрунті, що імітував місячну поверхню. Використовуючи арбускулярні мікоризні гриби та добрива, рослини успішно вижили протягом двох тижнів. Хоча місячні ґрунти мають обмеження, такі як недостатнє утримання води та відсутність необхідного мікробіому, вчені розробили метод покращення ґрунту за допомогою арбускулярних мікоризних грибів та вермикомпостів.

Висновок експерименту показав, що рослини можуть рости в місячних ґрунтах, але їх розвиток може бути обмежений дефіцитом хлорофілу. Однак використання арбускулярних мікоризних грибів і добрив може ще більше поліпшити місячний реголіт для вирощування рослин.

Джерело bioRxiv

Не пропустіть