Українка полетить у космос 26 січня: що відомо про місію

В космос полетить  ще одна українська жінка. Про це йдеться на сайті Virgin Galactic. У повідомленні пишуть про космонавта з “України та Лас-Вегасу”.

Стало відомо, що це Ліна Бороздіна, американська вчена, що народилася в Одесі. Політ заплановано на 26 січня. Космічний корабель стартує з космодрому “Америка”, що в Нью-Мексико. Протягом 90 хвилин Бороздіна пробуде в космосі. Космічний корабель піднімуть в небо за допомогою літака. Потім він запустить ракетний двигун і вийде за межі атмосфери.

Довідка. Це не перша українка, що полетить до космосу. Першою була Гайдемарі Стефанишин-Пайпер, батьки якої є емігрантами із Західної України. Стефанишин-Пайпер має великий досвід у галузі аерокосмічних технологій та інженерії. Вона отримала ступінь бакалавра з механічної інженерії в Університеті Пенсильванії і магістра з інженерії в Університеті Масачусетса.

Астронавтська кар’єра Стефанишин-Пайпер розпочалася в 1996 році, коли вона була відібрана в групу астронавтів NASA. У 2006 році вона взяла участь у своєму першому космічному польоті на шаттлі Discovery під час місії STS-115. Пізніше вона також взяла участь у місіях STS-126 на шаттлі Endeavour у 2008 році та STS-133 на шаттлі Discovery у 2011 році.

Місія STS-126 була особливо важливою, оскільки в ході неї екіпаж проводив роботи з розширення Міжнародної космічної станції (МКС), включаючи встановлення нового модуля та ремонт систем.

Джерело Політика країни

Не пропустіть