Китайці свердлять яму до серця Землі

Китайські вчені почали копати у Землі яму глибиною у 10 тисяч метрів – одна з найглибших спроб людства дізнатись, що у серці нашої планети. Для цього їм потрібно пройти з десяток шарів гірських порід. Дослідники сподіваються, що зможуть дістатися до шарів крейдяної системи, вік якої складає 145 мільйонів років.

Проєкт стартував 30 березня цього року. Результати буріння мають використати для виявлення мінеральних ресурсів, а також для оцінки екологічних ризиків, наприклад, вивержень вулканів чи землетрусів.

Цей випадок не є найглибшим бурінням в історії – Кольська надглибока свердловина в росії, викопана у 1970 році, сягає 11 тисяч 034 м нижче рівня моря. Тоді вчені з’ясували, що на такій глибині каміння вологе, і це вкрай дивно, бо раніше вважалось, що вода не може проникати так глибоко. Також вони очікували виявити шар базальту під гранітом, але під магматичним гранітом вони знайшли лише метаморфічний граніт. Втім, до мантії Землі ще далеко, бо товща земної кори на суші мінлива – від 30 до 100 км.

Джерело Іflscience

Не пропустіть