Телескоп Hubble виявив рідкісну галактику і зробив її фото у всій красі

На новому зображенні від космічного телескопа NASA/ESA Hubble представлено майже ребром видиму лінзоподібну галактику NGC 4753. Ці галактики мають еліптичну форму та нечітко виражені спіральні рукави.

Це зображення є найчіткішим на сьогодні, демонструючи неймовірну роздільну здатність телескопа Hubble та його здатність розкривати складні пилові структури. NGC 4753 знаходиться приблизно за 60 мільйонів світлових років від Землі в сузір’ї Діви. Галактика була вперше відкрита астрономом Вільямом Гершелем у 1784 році. Вона є членом групи галактик NGC 4753 у складі хмари Virgo II, що включає близько 100 галактик та їхніх скупчень.

Історія галактики

Вважається, що NGC 4753 виникла внаслідок злиття з сусідньою карликовою галактикою приблизно 1,3 мільярда років тому. Відмінні пилові смуги навколо її ядра, ймовірно, були накопичені під час цього злиття. Зараз вважається, що більша частина маси галактики знаходиться у дещо сплощеному сферичному гало з темної матерії. Темна матерія – це форма матерії, яку наразі не можна спостерігати безпосередньо, але вона складає близько 85% всієї матерії у Всесвіті. Її називають «темною», оскільки вона не взаємодіє з електромагнітним полем і не випромінює, не відбиває і не заломлює світло.

Значення для науки

Цей об’єкт також має науковий інтерес для перевірки різних теорій формування лінзоподібних галактик, враховуючи його низькоплотне середовище та складну структуру. Крім того, ця галактика була господарем двох відомих наднових типу Ia. Ці типи наднових є надзвичайно важливими, оскільки всі вони спричинені вибухами білих карликів з компаньйонами, і завжди сяють з однаковою яскравістю — у 5 мільярдів разів яскравіше за Сонце. Знаючи справжню яскравість цих подій та порівнюючи її з видимою яскравістю, астрономи отримують унікальну можливість вимірювати відстані у Всесвіті.

На зображенні лінзоподібна галактика NGC 4753 показана з яскравим білим ядром та оточуючими його чіткими пиловими смугами, які переважно мають темно-коричневий колір. На фоні зображення видно багато слабких зірок.

Джерело Європейське космічне агентство

Не пропустіть