Німецька компанія Rheinmetall побудує завод ППО в Україні: що відомо

Під час щорічних зборів акціонерів німецького гіганта Rheinmetall, генеральний директор Армін Паппергер зробив гучну заяву: компанія планує створити нове спільне підприємство в Україні, яке займатиметься протиповітряною обороною (ППО).

Паппергер підкреслив, що виробництво на новому заводі розпочнеться не раніше ніж за рік-два. Перш ніж запустити проєкт, необхідно виконати кілька важливих кроків, таких як підписання меморандуму про взаєморозуміння та створення самого спільного підприємства. Хоча деталі поки не розкриваються, зрозуміло, що цей крок стане важливим для зміцнення обороноздатності України.

Згідно з інформацією від «Мілітарного», новий завод буде також використовуватись як ремонтна база для зенітних систем, які Німеччина передала Україні. Серед них – IRIS-T SL, Skynex 30 та Gepard. Це значно підвищить оперативність та ефективність українських ППО.

Також Паппергер повідомив про доставку Україні 40 бойових машин піхоти Marder 1A3, яка розпочнеться цього місяця і триватиме до вересня. Це додає ще один рівень підтримки для українських збройних сил.

Протягом останнього року Rheinmetall неодноразово заявляв про свої плани з будівництва дочірніх підприємств в Україні. Одне з таких підприємств буде займатися виробництвом бронетехніки, зокрема бронемашин Fuchs та Lynx. Виробництво бронетранспортерів Fuchs планується розпочати наприкінці літа 2024 року, а виробництво БМП Lynx – влітку 2025 року.

Варто зазначити, що Rheinmetall не єдиний гравець на українському оборонному ринку. Турецька компанія Baykar вже розпочала будівництво заводу під Києвом, де вироблятимуть безпілотники моделей TB2 або TB3. Це свідчить про високий рівень міжнародної підтримки та зацікавленості у розвитку обороноздатності України.

Плани Rheinmetall щодо будівництва заводу ППО в Україні – це значний крок вперед для оборонної галузі країни. Зміцнення військових можливостей України стає ще більш актуальним на фоні нинішніх геополітичних викликів.

Джерело German Aid to Ukraine

Не пропустіть