Google вводить нові функції захисту від крадіжок для Android: ось що потрібно знати

Google оголошує про нові функції захисту Android-пристроїв від крадіжок, і ці нововведення обіцяють значно підвищити безпеку ваших гаджетів. Деякі з цих функцій стануть доступні вже цього року через оновлення Google Play Services, охоплюючи мільярди пристроїв з Android 10 та новіших версій. Інші функції будуть впроваджені з виходом Android 15.

Ускладнення перезапуску викраденого пристрою

Щоб запобігти швидкому перепродажу вкрадених пристроїв, Google вдосконалює захист від скидання до заводських налаштувань. Тепер, якщо злодій спробує примусово скинути ваш пристрій, він не зможе знову його налаштувати без введення облікових даних вашого пристрою або облікового запису Google. Це зробить вкрадений пристрій непридатним для продажу, що знизить мотивацію до крадіжок телефонів.

Захист особистих даних

Для тих, хто прагне не просто продати ваш пристрій, а викрасти цінні дані, Google запустив функцію Private Space у другій бета-версії Android 15. Ця функція дозволяє створити окремий простір на телефоні, який можна приховати та заблокувати окремим PIN-кодом для додаткової безпеки додатків, що містять конфіденційну інформацію.

Біометрична аутентифікація

Тепер для вимкнення функції Find My Device або продовження часу вимкнення екрана необхідно вводити PIN-код, пароль або пройти біометричну аутентифікацію. Біометричні дані також будуть потрібні для зміни PIN-коду, вимкнення захисту від крадіжок або доступу до Passkeys з ненадійного місця.

Інтелектуальний захист від крадіжок

Функція Theft Detection Lock використовує штучний інтелект Google для визначення, якщо хтось вихопив ваш телефон з рук і намагається втекти, їдучи на велосипеді чи автомобілі. У разі виявлення таких дій, екран телефону автоматично заблокується.

Захист при тривалому відключенні від мережі

Якщо злодій намагається відключити ваш телефон на тривалий період, функція Offline Device Lock автоматично блокує екран, захищаючи ваші дані навіть у режимі офлайн. Android також блокує екран при надмірній кількості невдалих спроб аутентифікації.

Віддалене блокування пристрою

Якщо ваш телефон викрадуть, ви зможете заблокувати його екран лише за допомогою вашого номера телефону та швидкого завдання безпеки з будь-якого іншого пристрою. Це дасть вам час для відновлення облікових даних і доступу до інших опцій у Find My Device, включаючи команду повного скидання пристрою до заводських налаштувань.

Функції Theft Detection Lock, Offline Device Lock і Remote Lock з’являться пізніше цього року на всіх пристроях з Android 10 та новіших версій.

Джерело GSMArena

Не пропустіть