Відтепер розмиті фотографії можна буде відновити

У майбутньому цю технологію можна використовувати в медицині для конвертації рентгенівських знімків в КТ-знімки

Фахівці з Массачусетського технологічного інституту (MIT) розробили технологію, що допоможе відновити втрачені деталі на зображеннях, на яких показано рух людей. Це створить більш чітку картинку.

Технологія заснована на використанні нейромережі і алгоритму під назвою «модель візуальної депроекціі». Коли алгоритм використовується для обробки раніше невідомих зображень низької якості з розмитими елементами, нейромережа аналізує їх, щоб з’ясувати, що могло викликати це розмиття.

Потім вона створює нові кадри і об’єднує їх з даними з розмитого зображення. Таким чином нейромережа може створити невелике відео, в якому покаже джерело руху. Під час тестування алгоритм зумів точно відтворити 24 кадри, що демонструють ходу конкретної людини, її розміри і рухи кінцівок.

Дослідники мають намір удосконалювати дану технологію для застосування в медицині. Вони вважають, що її можна використовувати для перетворення двовимірних зображень в тривимірні з додатковою інформацією, наприклад, ті ж рентгенівські знімки можна перетворювати в КТ-знімки (комп’ютерна томографія). При цьому пацієнтам не доведеться робити ще одне сканування і переплачувати за нього.

Це особливо важливо для країн, що розвиваються, де таке обстеження може бути не скрізь доступним. «Якщо ми зуміємо конвертувати рентгенівські знімки в комп’ютерну томографію, це змінить хід гри. Ви зможете просто взяти свій рентгенівський знімок, пропустити його через наш алгоритм і побачити всю інформацію, якої бракує », – сказав Гуха Балакрішна (Guha Balakrishna), провідний автор дослідження, співробітник лабораторії комп’ютерних наук і штучного інтелекту (MIT CSAIL).

Джерело trashbox.ru news.mit.edu
Не пропустіть