В Україні активізувались шахраї: маскуються під “ПриватБанк” і обіцяють шалені гроші

На початку серпня в Україні активізувалися шахраї, які намагаються розвести людей на гроші. Тепер аферисти почали на всю використовувати Facebook.

Злочинці у соцмережах рекламують ще один “сервіс”, який за лічені хвилини “збагатить” кожного бажаючого.

Як саме працює схема і чому на неї не потрібно “вестися” – читайте нижче у матеріалі Styler.

Як працює шахрайська схема

Отже. У Facebook користувачам останнім часом пропонується дешева реклама. У ній йдеться про те, що “кожен житель України має право на разову виплату”.

Звісно, для того, аби отримати кошти, потрібно здійснити ряд маніпуляцій. Зокрема, перейти на сумнівний сайт, підтвердити вік тощо. А далі – вікторина.

В Україні активізувались шахраї: маскуються під "ПриватБанк" і обіцяють шалені гроші

Цікаво, що подібні фейкові оголошення проплачуються власниками сторінок зі схожою назвою – Inform Buro, Inform Banks, Mari Inform – які були створені виключно під подібні шахрайські діяння.

Варто звернути увагу й на те, що суми, які нібито по праву належать кожному громадянину, теж різняться. Від 19 500 до 30 500 грн. Чому саме такі цифри – невідомо.

В Україні активізувались шахраї: маскуються під "ПриватБанк" і обіцяють шалені грошіВ Україні активізувались шахраї: маскуються під "ПриватБанк" і обіцяють шалені гроші

В Україні активізувались шахраї: маскуються під "ПриватБанк" і обіцяють шалені гроші

Але щоб отримати ці гроші, вам потрібно сплатити комісію близько 150 грн (за суму до 200 грн поліція не притягне злочинців до кримінальної відповідальності).

Шахраї стверджують, що комісія вам повернеться, але, звісно, всі ми знаємо, як це працює. Не забувайте, що коли діло дійде до оплати комісії, то ви на фішинговому сайті лишите усі дані своєї карти, а злочинці зможуть списати з рахунку будь-яку суму.

В Україні активізувались шахраї: маскуються під "ПриватБанк" і обіцяють шалені гроші

До речі, для кращого ефекту аферисти у своїх рекламних оголошеннях використовують айдентику відомих брендів. Зокрема – “ПриватБанку”. Розрахунок йде на те, що люди мають повірити у те, що державна фінансова установа дійсно роздає гроші кожному громадянину України…

Тому коли бачите подібні оголошення – просто ігноруйте їх, а ще ліпше – подавайте скаргу у Facebook, щоб інші люди не мали змоги втратити свої гроші.

В Україні активізувались шахраї: маскуються під "ПриватБанк" і обіцяють шалені грошіНе пропустіть