Порошенко показав комплекс РЕБ “Ай-Петрі СВ”, який ламає роботу FPV та КАБів, – він вже у військових

Петро Порошенко, народний депутат та п’ятий президент України, презентував комплекс радіоелектронної боротьби під назвою “Ай-Петрі СВ” та вже передав його українським військовим.

Як повідомляє Мілітарний, цей комплекс є результатом спільної роботи українських інженерів з військовими з метою протидії сучасним російським зразкам озброєння.

У листопаді минулого року Порошенко інвестував у цей проєкт понад 150 мільйонів гривень.

Розробка такого комплексу зазвичай займає від 3 до 8 років, але цей проєкт вдалося завершити менше ніж за 5 місяців.

Під час презентації передали екіпажам 18 Центру протидії технічній розвідці п’ять комплексів “Ай-Петрі СВ”, які перед відправкою на фронт пройдуть тривалий курс навчання використання цих складних систем.

Комплекс може виявляти позицію російського оператора безпілотних літальних апаратів, дезорієнтувати FPV-дрони та перешкоджати роботі російських коригованих авіабомб.

Він складається зі станції радіоелектронної боротьби, радіолокаційної станції та антидронового пристрою. Також включає в себе пікапи, командно-штабну машину, засоби захищеного зв’язку та джерело автономного живлення.

Порошенко раніше повідомляв, що цей комплекс може “задавити” російські безпілотні літальні апарати на відстані до 20 кілометрів.

Розробка цієї техніки ведеться в Україні давно, проєктом займається засекречена компанія українського оборонно-промислового комплексу, яка виробляє системи радіоелектронної боротьби з 2014 року.

Джерело Мілітарний

Не пропустіть