Це неминуче: в Україні зросте вартість мобільного зв’язку

Зараз в Україні мобільний зв’язок – один з найдоступніших у світі. У середньому українці сплачують 102,1 грн за послугу у місяць. При цьому за останній рік мобільний зв’язок здорожчав на 7,5%, а з початку повномасштабного вторгнення – на 28%.

За роки Великої війни оператори не сильно корегували тарифи у бік збільшення. Значною мірою через те, що вони можуть заробляти на роумінгу, доходи від якого через біженців з України зросли в рази. Тому за вартістю мобільного зв’язку Україна зараз перебуває на такому ж рівні, як Нігерія чи Бангладеш. У європейських країнах тарифи помітно дорожчі – у деяких країнах навіть у 10 разів.

Та зараз компанії мобільних операторів вкладають величезні гроші у відновлення та розбудову інфраструктури. Вони несуть великі витрати. Найбільш відчутно це було у час блекауту, коли оператори закуповували генератори та акумулятори для стабільного зв’язку. Уряд зобов’язав їх забезпечувати критичні вузли зв’язку та інфраструктуру під час вимкнень енергії. Тому у найближчій перспективі, та і у довгостроковій, в Україні неминуче буде зростати вартість тарифів мобільних операторі

Джерело dev.ua

Не пропустіть