В Apple відключать 7 важливих функцій в новій macOS на Intel

В наступному великому оновленні macOS 12 Monterey буде декілька цікавих функцій. Наприклад, тепер можна розмивати задній фон у FaceTime, диктувати повідомлення в офлайн-режимі, а також розпізнавати текст на зображеннях з ІІ-технологією Live Text.

Як виявилося, ці та деякі інші функції будуть повноцінно працювати тільки на Mac з фірмовим процесором M1, а старі Intel-моделі отримають частково урізану ОС. Про обмеження повідомляється дрібним шрифтом на офіційному сайті Apple, помітило видання MacRumors.

Власники Mac на базі Intel не зможуть користуватися в цілому 7 функціями macOS Monterey. Чому вони не будуть доступні для використання – не пояснюється.

Список включає:

  • режим «Портрет» для FaceTime, який за допомогою машинного навчання розмиває задній фон в процесі відеодзвінка;
  • онлайн-розпізнавання тексту, що дозволяє виділяти, копіювати, перекладати і виконувати пошук по тексту на фотографіях і зображеннях з інтернету;
  • режим інтерактивного 3D-глобусу Землі в програмі «Карти»;
  • більш детальні карти з відображенням висот, доріг, дерев, будівель і пам’яток в містах Сан-Франциско, Лос-Анджелес, Нью-Йорк і Лондон;
  • підтримка промовляння тексту на екрані на більшій кількості мов, включаючи шведську, датську, норвезьку і фінську;
  • диктування в локальному режимі без підключення до інтернету;
  • диктування без обмеження за часом (на даний момент функція має обмеження у вигляді 60 секунд голосового набору).

Нагадаємо, протягом останніх місяців Apple знаходиться в процесі дворічного переходу від процесорів Intel до власної платформи Apple Silicon у всіх лінійках Mac – міграцію на ARM-архітектуру планується завершити в 2022 році.

Компанія пообіцяла, що продовжить підтримувати і випускати нові версії macOS для Intel-версій Mac. Ексклюзивність деяких можливостей macOS Monterey для процесорів M1 не порушує дану обіцянку, проте вона прямо натякає на значні зміни в стратегії Apple.

Ймовірно, в майбутньому операційна система на комп’ютерах Mac з Intel буде ставати все менш і менш функціональною.

Джерело Тheverge

Не пропустіть