Нова модель Adobe Firefly дозволяє створювати зображення з допомогою ШІ у Photoshop

Остання бета-версія Adobe Photoshop включає нову функцію, яка дозволяє створювати зображення за допомогою простих текстових підказок. Це значно спрощує процес створення зображень і полегшує роботу з програмою. Крім цього, ШІ тепер може брати натхнення з еталонних зображень для створення нових і полегшення створення фонів. Ці оновлення роблять Photoshop більш доступним і можуть сприяти збільшенню підписок на цю програму.

Поки що використання генеративного ШІ в Photoshop має свої недоліки. Креативні працівники, такі як художники та автори, стверджують, що програма використовує моделі, які базуються на захищених авторським правом зображеннях без відповідної згоди або компенсації. Компанія Adobe стверджує, що їхній генеративний ШІ навчався на ліцензійних матеріалах з Adobe Stock, а не зображеннях, які були нелегально “запозичені” з інтернету. Однак у звіті зазначено, що частково Firefly був навчений зображеннями, згенерованими конкурентами, включаючи Midjourney. Це підносить питання про недостатній захист від зловживань зображеннями.

Щоб запобігти створенню дезінформації, Adobe включила в метадані файлів Photoshop захищені від підробки “Облікові дані вмісту”, які ідентифікують зображення, створені з використанням генеративного ШІ. Однак це все ще не є повноцінним захистом, оскільки метадані та водяні знаки можуть бути обійдені.

Крім Adobe, інші компанії також впроваджують функції генеративного ШІ у свої продукти. Google та Microsoft оновляють свої продукти з використанням штучного інтелекту, а Meta впроваджує свого чат-бота з ШІ у соціальних мережах. Однак оновлення Photoshop в Adobe можуть бути більш корисними для творців, оскільки компанія стверджує, що нові функції ШІ призвели до збільшення підписок на 30%.

Оновлення Photoshop з новими функціями генеративного ШІ будуть доступні для користувачів згодом цього року. Поки що ви можете спробувати використовувати Firefly 3 на вебсайті Adobe безплатно. Однак радимо звернути увагу на питання щодо використання захищених авторським правом зображень і необхідність подальшого вдосконалення захисту від зловживань.

Джерело Engadget

Не пропустіть