Телевізор і соцмережі виявилися небезпечніше відеоігор для психіки

Канадські вчені встановили, що в порівнянні з соціальними мережами і переглядом телевізора відеоігри не викликають збільшення симптомів депресії. Довгострокове дослідження за участю близько чотирьох тисяч підлітків показало, що вплив гаджетів на психіку залежить від характеру їх використання.

У статті в журналі JAMA Pediatrics співробітники Монреальського університету розділили використання гаджетів на чотири незалежних змінних – використання соцмереж, перегляд телевізора, використання комп’ютера і відеоігри. В якості залежної змінної оцінювалася наявність ознак депресії по спеціальному опитувальнику.

Також фахівці оцінювали рівень фізичної активності учасників. Всього в дослідженні взяли участь 3826 чоловік. На момент початку роботи їх вік в середньому становив 12,7 року. Щороку збиралися дані про дослідження гаджетів і наявності симптомів депресії.

Вчені встановили, що один додатковий годину використання соцмереж збільшує тяжкість депресивних синдромів протягом наступних чотирьох років на 0,64 бала (від 0 до 28), перегляд телевізора – на 0,69 бала. Щоб скористатися комп’ютером для відеоігор такого взаємозв’язку не виявили.

Крім того, вчені з’ясували, що використання гаджетів не впливає на зміни у фізичній активності.


Не пропустіть