Синтетична рогівка допомогла сліпій людині повернути зір

Штучна рогівка CorNeat інтегрується зі стінкою очей без необхідності у використанні донорської тканини.

78-річний чоловік, який був офіційно визнаний сліпим, знову став зрячим. Він став першим пацієнтом, який отримав новий тип імплантату рогівки.

Компанія CorNeat розробила перший імплант, який можна інтегрувати безпосередньо в стінку очей, щоб замінити пошкоджену або деформовану рогівку без донорської тканини. Після періоду реабілітації перший пацієнт, якому пересадили її, зміг побачити людей і прочитати текс.

При втраті або сильному погіршенні зору в результаті пошкодження рогівки допомогти відновити його можна за допомогою пересадки донорської рогівки. Якщо пошкодження рогівки більш серйозні і звичайна пересадка не допомагає, лікарі вдаються до протезування. Однак у обох видів операцій є мінуси, зокрема може виникнути проблема з пошуком донорської рогівки.

Рогівка KPro виготовлена з повністю синтетичного матеріалу. Крім того, в ній використовується біоміметичні матеріали, які, за словами CorNeat, «стимулюють клітинну проліферацію, що призводить до прогресивної інтеграції тканин».

Імплантати штучної рогівки вже існують. Їх використовують для пацієнтів з дегенерацією рогівки, але, оскільки операції складні, їх проводять тільки в тому випадку, якщо трансплантати або імплантати рогівки кільця не працюють.

Подивіться цю круту анімацію, щоб зрозуміти, як саме це працює:

Джерело engadget

Не пропустіть