Швейцарські інженери знайшли спосіб друкувати 3D-об’єкти за секунди

Інженери з Федеральної політехнічної школи Лозанни розробили спосіб, завдяки якому 3D-об’єкти можна друкувати швидко і цілком, а не повільно і шар за шаром, як зараз. Поки що можна створювати предмети, які є не більше 2 см.

Як повідомляє EPFL News, метод заснований на принципі томографії — методі відображення поперечного перерізу твердого тіла з використанням рентгенівського або ультразвукового дослідження. Для створення об’єкта світлочутливу смолу висвітлюють під кількома кутами, при цьому накопичення світла сприяє її затвердінню. Іншими словами, об’єкт утворює тверду структуру всередині смоли за один раз, а не шар за шаром, як у випадку з традиційним 3D-друком.

Розроблену технологію можна застосовувати в біології та медицині. Цей спосіб не тільки швидкий, але і стерильний: об’єкти знаходяться всередині герметичних контейнерів, куди не потрапляють забруднення. У медичних цілях, наприклад, можна буде друкувати органи або такі предмети, як слуховий апарат або капа (пристосування для вирівнювання зубів). Хоча для таких об’єктів пристрій доведеться вдосконалити.

Надалі вчені планують друкувати об’єкти до 15 сантиметрів.

Джерело engadget.com

Не пропустіть