Презентація Apple: 5 “інновацій” в iOS 16, які давно є на Android

Користувачі, які давно стежать за ринком мобільних технологій і часто дивляться презентації Apple, вже звикли до того, що гігант із Купертіно любить пафосно презентувати яскраві інновації, до яких власники Android-пристроїв давно звикли. І анонс iOS 16, звичайно, не став винятком.

Віджети на екрані блокування

Левову частку заходу компанія Apple приділила саме екрану блокування – тепер на ньому можна розташувати віджети, різну інформацію про погоду або активність користувача, налаштувати шрифти і таке інше. На Android аналогічна можливість була буквально з ранніх версій системи – як вбудованими функціями прошивки, так і сторонніми лаунчерами або додатками. Можливо, у Apple це реалізовано якісніше, але сама фішка далеко не нова.

Редагування повідомлень в iMessage

Мабуть, найкумедніша частина презентації – Apple через стільки років реалізувала у своєму месенджері функцію редагування повідомлень. Ця можливість давно є в будь-якому більш-менш якісному месенджері.

Новий CarPlay

Якщо раніше багато хто жартував, що Xiaomi копіює у Apple, то тепер це ж можна сказати у бік компанії з Купертіно. Справа в тому, що Apple представила нову версію системи CarPlay – вона адаптується до екранів автомобілів, розтягує елементи і так далі. Але Google вже представила аналогічний апдейт в Android Auto майже місяць тому – тепер системи виглядають майже ідентично, навіть дизайн блоків однаковий.

Перетворення голосу на текст

Так, тепер власники iPhone можуть вводити повідомлення в стандартній клавіатурі за допомогою голосу, щоправда, поки що заявлено підтримку далеко не всіх мов. Ця ж можливість є в GBoard вже багато років, причому обмежень мови там немає.

Зупинки в «Картах»

З сьогоднішнього дня фірмовий додаток «Карти» навчився під час побудови маршруту враховувати зупинки громадського транспорту — ця можливість є практично в будь-якому картографічному сервісі багато років.Не пропустіть