Вчені опублікували фото коронавірусу на бронхах людини через кілька днів після зараження

Вчені опублікували фото коронавируса (SARS-CoV-2) на епітеліальних клітинах бронхів людини. Макрознімки були отримані за допомогою скануючого електронного мікроскопа через 96 годин після зараження тканин легенів. Фотографії показало видання The New England Journal of Medcine.

Щоб отримати чітку картинку, дослідникам довелося постаратися. У лабораторних умовах коронавірус був інокулюваним (інокулювання – введення живих мікроорганізмів, інфікованого матеріалу, сироватки і т.п. в тканини або поживні середовища) в епітеліальні клітини бронхів людини. Процедура була проведена в установі з третім рівнем біобезпеки.

При цьому інфікування було сильним: співвідношення вірусних частинок до цільових клітин дихальних шляхів становило 3:1. Потім, через чотири доби після зараження, клітини досліджували із застосуванням скануючої електронної мікроскопії.

На знімках, які були розфарбовані для більшої наочності, можна побачити заражені війчасті клітини бронхів з нитками слизу (жовтого кольору), прикріпленими до кінчиків вій (синього кольору). Вії — це подібні до волосся структури на поверхні епітеліальних клітин дихальних шляхів, які переносять слиз (і захоплені віруси) з легенів.

Зображення показує структуру та щільність віріонів SARS-CoV-2 (червоний колір), що утворюються епітелієм дихальних шляхів людини, фото: Ehre Lab, UNC School of Medicine

На збільшеному зображенні більш високої роздільної здатності показана структура і щільність віріонів SARS-CoV-2 (червоного кольору), що утворюються в епітелії дихальних шляхів людини. Віріони є повною, інфекційною формою вірусу, що вивільняється на дихальні поверхні інфікованими клітинами господаря.

Віріони коронавірусу (червоний колір), фото: Ehre Lab, UNC School of Medicine
Джерело The New England Journal of Medcine

Не пропустіть