Амбіційний стартап Relativity Space планує друкувати ракети відразу на Марсі

Перша ракета стартапу Relativity Space, надрукована на гігантському принтері, повинна піднятися в повітря після 2021 року.

Амбіційна компанія Relativity Space буде доставляти супутники на орбіту нашої планети, але уже скоро саме ця технологія дозволить науці освоїти дальні простори космосу. В гонці за цими технологіями беруть участь не тільки космічні компанії типу SpaceX, але й деякі невеличкі стартапи.

Зокрема, Relativity Space пропонує зробити революцію в космічній галузі.

Основне завдання Relativity Space – автоматизувати і здешевити виробництво ракет. Для цього стартап використовує 3D-принтери, що працюють з металом. За друк великих деталей типу паливних баків відповідають гігантські принтери Stargate висотою 5-9 метрів.

Розплавивши дріт зі сплаву алюмінію, вони укладають шари металу відповідно до закладених інструкціями. Більш дрібні деталі виробляються на 3D-принтерах звичайного розміру, які зварюють шари сталевого пилу за допомогою лазера.

Relativity Space – далеко не єдина компанія з космічної галузі, яка використовує тривимірний друк. Унікальною її робить інтерес до штучного інтелекту. Всі принтери компанії забезпечені алгоритмами, які перед початком роботи навчаються на комп’ютерних моделях. Згодом деталі стають все більш якісними. Першим дітищем компанії стане Terran-1 – тридцятиметрова ракета, конструкція якої повністю адаптована під тривимірний друк.

У неї в 100 разів менше деталей, ніж у стандартної ракети однакового розміру. Виготовити її теж можна набагато швидше – всього за 60 днів.

Протягом декількох років Relativity Space планує випробовувати різні системи Terran-1. Після 2021 року апарат зберуть і відправлять в перший політ з майданчика в Космічному центрі Кеннеді. Якщо надрукована ракета добре себе покаже, її використовують для запуску супутників середнього розміру на низьку навколоземну орбіту.

Компанія вже уклала ряд контрактів на доставку на загальну суму в кілька сотень мільйонів доларів. Однак Елліс і Нун мріють зовсім не про робочу конячку, яка обслуговує найближчі околиці Землі. Вони розраховують, що комбінація 3D-друку і штучного інтелекту дозволить створювати ракети де завгодно – наприклад, на Марсі або у відкритому космосі.

Невідомо, чи увінчається робота Relativity Space успіхом – але якщо так, то в освоєнні космосу почнеться нова епоха.

Джерело wired.com

Не пропустіть