UPG_price_d+m

У Гімалаях виявили озеро, повне кісток древніх людей

У Гімалаях виявили “Озеро скелетів”, де розкидано кілька сотень тіл древніх людей. Учені провели аналіз віку та геномів кісток і дізналися, що жертв розділяли тисячі років, і всі вони мали дуже різне походження.

Роопкунд – місцина, яка знаходиться вище за будь-яку гору в США чи Західній Європі. Туди дуже важко дістатися, але учені доклали багато зусиль, щоб взяти зразки геномної ДНК з тридцяти восьми скелетів Рупкунда. У результаті вчені з багатьох університетів виявили щонайменше три різні етнічні групи.

Більшість із них виявились індіанцями, але були ще останки людей зі східного Середземномор’я. Швидше за все, із островів поблизу Греції. А ще одна виявлена особа мала предків з Південно-Східної Азії. Місцеві жителі померли у результаті шторму, який стався 1000 років тому. Але деякі останки були значно древніші – віком близько 1800 року н.н. Старша група прибула з Індії. Не відомо, чому вони усі померли одночасно.

Свої висновки вчені опублікували у Nature Communications. Згідно зі звітом, на деяких черепах є дірки, як ніби від дуже великого граду. Майже половина зі знайдених останків – жіночі. Проте вони не були між собою пов’язані. Тому вчені вважають, що люди, які померли поблизу цього озера, були паломниками, – вони йшли до сусіднього храму, коли попали під шторм.


Не пропустіть