Стало відомо, коли українці отримають доступ до 5G

Швидкісний Інтернет п’ятого покоління впроваджується по всьому світу, смартфони та інші девайси з підтримкою нового стандарту стають все більш доступними, і зараз стало відомо, коли 5G прийде і в Україну. Згідно з заявою Кабінету міністрів України, вже затверджено заходи про розвиток мобільного зв’язку в Україні на 2020-2022 роки, у тому числі й щодо введення 5G.

Згідно з документом, протягом двох наступних років планують впровадити європейський підхід до можливості оцінки якості послуг мобільного зв’язку, у тому числі дзвінків, SMS-повідомлень та мобільного Інтернету. Це стане можливо завдяки узгодженню з ETSI, які регламентує впровадження UMTS/LTE і вищезгаданого 5G. Таким чином весь список стандартів планується впровадити вже протягом року, а до кінця 2022 в Україні планується впровадження мереж п’ятого покоління.

Нагадаємо, що 5G працює завдяки телекомунікаційним стандартам 5G/IMT-2020 та вже існуючим технологічним стандартам 4G. Мережі п’ятого покоління забезпечують менші енергозатрати, меншу затримку та відчутно більш високі показники швидкості передачі даних. Впровадження 5G планується вже з 2022 року.

Не пропустіть