Рекуператор повітря: як це працює?

Якісна вентиляція важлива у будь-якій квартирі. Адже на наш комфорт суттєво впливають три фактори: температура приміщення, доступ до свіжого повітря, рівень вологості. Найбільш вдалим рішенням для дому є вентиляції з рекуперацією. Енергоощадність, ефективність та контроль мікроклімату — переваги, які вони забезпечують. Тож сьогодні поговоримо про те, як працює рекуператор повітря. І поділимося корисними порадами з його вибору.

Особливості роботи вентиляції з рекуперацією

Така система складається з:

  • теплообмінника;
  • двох вентиляторів;
  • решітки для забору та подачі повітря;
  • фільтра та нагрівального елемента (у деяких моделей).

Матеріал виготовлення системи — найчастіше, мідь, алюміній або якісний пластик. Важливо, щоб матеріали мали високі теплоізоляційні характеристики.

Керування більшістю сучасних вентиляційних систем такого типу може здійснюватися дистанційно — з пульпа або через мобільний додаток на телефоні. А “Нічний режим” та “Режим сну” допоможуть використовувати вентиляцію більш раціонально.

Вентиляція з рекуперацією є корисною у будь-яку пору року. Взимку вона допомагає зберігати комфортну температуру та економити на опаленні. А влітку — підтримує приємну прохолоду вдома, зберігаючи до 96% прохолоди. Ви помітите суттєву економію на комунальних платежах.

Як обрати рекуператор для квартири?

Насамперед рекомендуємо купувати вентиляційне обладанання безпосередньо у виробника. На українському ринку, це — компанія Prana. Виробник має власну кліматичну лабораторію, тож ретельно перевіряє якість кожної одиниці продукції. А наявність великого вибору систем дає можливість обрати рекуператор, який підійде саме вам.

Шукаючи оптимальну модель, варто врахувати площу квартири та ваші індивідуальні вимоги до вентиляції. Також звертайте увагу на:

  • Коефіцієнт корисної дії (ККД) — він має складати не менше 76%. Цей показник вказує на ефективність роботи вентиляційного обладнання.
  • Наявність повітряного фільтра — цей елемент гарантує очищення повітря, яке потрапляє в кімнату, від пилу та пилку рослин.
  • Додаткові опції — контроль рівня вуглекислого газу та вологості, нічний режим тощо.
  • Рівень шуму. Вентиляція повинна працювати тихо та не викликати жодного дискомфорту у мешканців квартири. Тому чим нижчий рівень шуму — тим краще.

Обираючи рекуператор повітря, ми рекомнедуємо обов’язково консультуватися з фахівцями. Спеціалісти допоможуть врахувати всі особливості квартири та ваші побажання. А також проведуть якісне встановлення вентиляційної системи у вас вдома.


Не пропустіть