Огляд Amazfit GTR 3 – функціональний, стильний та доступний смарт-годинник

Годинник для огляду надано компанією Amazfit

Вибір смарт-годинника в наш час – задача нелегка, адже при погляді на асортимент очі розбігаються – тут і годинники з Wear OS, і фітнес-браслети в форм-факторі смарт-годинника, і спортивні смарт-девайси, причому в кожному з цих сегментів дуже багато варіантів, які відрізняються між собою. Безумовно, дорогий ультимативний варіант хочуть купувати далеко не всі, але що робити користувачам, що хочуть отримати функціональне рішення та стильне рішення, при цьому не витрачаючи велику суму?

Ймовірно, однією з відповідей на це питання є смарт-годинники на альтернативних операційних системах до Wear OS, адже вони переважно пропонують непоганий функціонал, стильний зовнішній вигляд та не дуже високий цінник, хоча, безумовно, уступають по функціоналу. Серед компаній, які виготовляють такі смарт-годинники, яскравим гравцем можна назвати Amazfit, і нам вдалося протестувати їхню модель Amazfit GTR 3, і ми готові поділитися своїми враженнями та дати рекомендації щодо її покупки.

  • не пропусти Огляд Amazfit GTS 3: доступний смарт-годинник, що здатний здивувати

Огляд Amazfit GTR 3 і GTS 3

Характеристики Amazfit GTR 3:

  • Дисплей: AMOLED, 1.39 дюйма, PPI 326
  • Підключення: Bluetooth 5.1
  • Операційна система: Zepp OS
  • Акумулятор: 450 мАг
  • Стійкість до води: 5 АТМ
  • Габарити: 45.8 х 45.8 х 10.8 мм, вага – 32 грами
  • Сенсори: SpO2, датчик серцебиття, барометр, акселерометр, гіроскоп, датчик освітленості
  • Фішки: GPS, мікрофон

Огляд Amazfit GTR 3

Дизайн

Amazfit GTR 3 – це дуже легкий смарт-годинник, який має мінімалістичний стильний вигляд. Незважаючи на загальноприйнятий стереотип, що легкість у випадку смарт-годинника – це завжди компроміс не на користь якості та преміальних відчуттів, але це не той випадок, адже Amazfit GTR 3 відчуваються та носяться справді чудово. Корпус годинника виготовлений з алюмінієвого сплаву, на правій грані є дві кнопки, при цьому верхня кнопка – це ще й поворотна “коронка”.

Ремінець, з яким поставляється Amazfit GTR 3, досить непоганий та комфортно носиться, при цьому він не викликає жодних подразнень навіть при дуже тривалому використанні. Якщо ж вам не сподобається комлектний ремінець, є справді величезна кількість альтернативних варіантів.

Дисплей

OLED-дисплей, що використовується в Amazfit GTR 3, дуже непоганої якості. Висока роздільна здатність та досить чутливий тач-скрін. На жаль, рамка довкола дисплея досить широка, і компанія вирішила стилізувати її під безель класичного годинника, нанісши розмітку. Таке рішення сподобається не всім, але на нього варто звертати увагу при покупці цього смарт-годинника.

Огляд Amazfit GTR 3

У Amazfit GTR 3, що важливо, якісний не лише дисплей, але і його покриття, яке явно розроблялося з оглядом на стійкість до подряпин та падінь – і це справді так, адже протягом тестування, яке включало і дещо недбале використання смарт-годинника, дисплей залишився неушкодженим, і дуже ймовірно, що залишиться таким і після тривалого періоду використання. В цілому, дисплей Amazfit GTR 3 явно можна віднести до переваг смарт-годинника.

Програмне забезпечення

Перед тим, як поговорити про саме програмне забезпечення, варто згадати, що Amazfit GTR 3 поставляється з пропрієтарною операційною системою розробки Amazfit, яка має назву Zepp OS. У цілому, вона пророблена досить непогано, і при використанні відчувається, що це саме смарт-годинник, який добре справляється зі своєю роботою. Програмне забезпечення працює плавно, швидко та загалом не викликає жодних нарікань.

Огляд Amazfit GTR 3

Варто звернути увагу на те, що для роботи з Amazfit GTR 3 у ролі компаньйона потрібен смартфон з iOS 12.0+ або Android 7.0+. Мобільний додаток Zepp пропонує дуже непоганий набір функцій та налаштувань, традиційно для Amazfit у ньому відображається основна статистична інформація, а також є можливість сконфігурувати все під свої потреби.

Слід зазначити, що можливості в плані кастомізації справді широкі – можна навіть змінити порядок відображення елементів меню на смарт-годиннику під свої потреби, не кажучи вже про традиційний вибір з багатьох стильних циферблатів. Щоправда, можливості в плані кастомізації самих циферблатів досить невеликі. Сповіщенння, в цілому, працюють непогано, хоча іноді можуть виникати проблеми з листами з електронної пошти, які некоректно відображаються на маленькому екрані Amazfit GTR 3.

Спортивні можливості

Безумовно, Amazfit GTR 3 розкриває себе, коли мова йде про можливості в плані спорту – годинник пропонує понад 150 вбудованих спортивних активностей, які можна відстежувати, у тому числі біг та ходьбу, їзду на велосипеді, плавання, танці, зимові та водні види спорту і багато іншого. Всі ці активності відстежуються з використанням біометричного сенсора BioTracked 3.0 PPG, який також має можливості відстеження рівня кисню у крові. Окрім цього, є датчик серцебиття, який, як і оксиметр, працює досить точно.

Що важливо, є можливість автоматичного визначення спортивних активностей, і годинник справляється з цим досить непогано. Окрім цього, активність у будь-якому випадку можна вибрати вручну, що повністю унеможливлює неправильне визначення. У годиннику є підтримка GPS, і у відстеженні активностей він показує себе достатньо точно.

Огляд Amazfit GTR 3 Огляд Amazfit GTR 3

Автономність

За автономність у Amazfit GTR 3 відповідальний досить великий, як для такого легкого смарт-годинника, акумулятор, об’єм якого складає 450 мАг, і не дивно, що компанія Amazfit обіцяє автономність до 21 дня. Тим не менше, вочевидь, при такому приблизному підрахунку автономності до уваги брали режим використання з мінімум функцій, адже при стандартному режимі використання, з частим застосування тих чи інших можливостей, Amazfit GRT 3 показує результат до двох тижнів.

По суті, якщо ви справді хочете побачити автономність на рівні близько трьох тижнів, доведеться відключити трекінг сну та серцебиття, щоб обмежити енергоспоживання до мінімуму. Якщо вже потрібна максимальна автономність, і ви при цьому справді готові пожертвувати функціоналом, варто використати режим збереження енергії, що збільшує автономність до місяця, а то й більше.

У будь-якому випадку, з Amazfit GTR 3 варто розраховувати на тиждень автономної роботи та більше, незважаючи на режим використання, і серед конкурентних смарт-годинників, автономність яких переважно складає день-два, це дуже непоганий показник. Також варто згадати про те, що процес зарядки тут відбувається досить швидко, і магнітний зарядний кабель – це достатньо зручне рішення.

Огляд Amazfit GTR 3

Висновки

Якщо перед вами стоїть питання, варто купувати Amazfit GTR 3 чи ні, слід у першу чергу визначитися з тим, годинник якого саме роду вам потрібен. Якщо це має бути стильне, збалансоване та приємне рішення з багатьма спортивними можливостями, Amazfit GTR 3 явно варто розглядати, як варіант для покупки. Тим не менше, є й більш доступні рішення зі схожим функціоналом, але вони пропонують гірший дизайн та менш технологічні з точки зору свіжості апаратного забезпечення – для прикладу, навіть модель Bip U Pro від тієї ж компанії Amazfit.

Окрім цього, Amazfit GTR 3 явно не підійде, якщо ви шукаєте смарт-годинник з повноцінною підтримкою спеціальних версій додатків, які ви використовуєте на своєму смартфоні – тут вже слід дивитися на годинники з WearOS, або ж Apple Watch (якщо ви користуєтесь iPhone), але тут мова йде вже про зовсім інші ціни. У випадку, якщо вас все влаштовує в Amazfit GTR 3 (а тут, нагадаємо, стильний дизайн, плавний та красивий інтерфейс, хороший дисплей, дуже непогана автономність та широкий набір спортивних активностей), модель явно варто розглянути, як варіант для покупки.

Огляд Amazfit GTR 3 і GTS 3


Не пропустіть