Науковці працюють над “вічною” батареєю з графену

Незважаючи на те, що графен відомий людству вже понад півстоліття, всерйоз його особливості почали брати до уваги лише у 2005 році, коли вдалося синтезувати його в лабораторних умовах. Після цього, вже через 5 років науковцям вдалося створити метровий лист графену, що дозволяє застосувати матеріал у промислових цілях. Зараз стало відомо, що спеціалісти з університету в Арканзасі змогли зайти ще далі у своїх дослідженнях.

Науковцям вдалося знайти в графені нескінченне джерело енергії, яку вже називають “вічним двигуном”. Вчені виявили, що струм виникає лише при кімнатній температурі. Після експериментів вдалося отримати тепловий рух, який перетворюється в електрику. Напруга при цьому невисока, але деякі електродеталі цього й не потребують.

Також відомо, що з часом графен зможе замінити кремній при виробництві процесорів, про що заявляють спеціалісти. Після того, як були опубліковані результати цього дослідження, ймовірність появи таких процесорів стала набагато вищою. Оскільки процесори потребують постійне джерело живлення, цілком імовірно, що графен зможе робити це у майже необмеженій кількості при невеликому вольтажі, що дозволить зробити чергову революцію на ринку комп’ютерних технологій. Ймовірно, що графен також будуть використовувати при виробництві сенсорів, датчиків та інших не дуже енергозалежних маленьких пристроїв, оскільки схема дозволяє найкраще живити девайси саме такого типу.

Зараз дослідники своїм головним завданням вважають мінітюаризацію цієї технології, після чого можливе буде її більш масове застосування. Також дослідники працюють над вирішенням задачі збереження постійного струму в конденсаторах.


Не пропустіть