Razer поверне понад 1,1 мільйон доларів покупцям масок Zephyr через брехливі заяви про N95

Компанія Razer має виплатити понад 1,1 мільйона доларів Федеральній торговій комісії США, щоб задовольнити скарги на те, що вона рекламувала свої сумнозвісні маски Zephyr як N95-класу, хоча вони взагалі не були сертифіковані.

Виробник ігрової периферії випустив Zephyr, свою високотехнологічну маску для обличчя з вбудованим RGB-підсвічуванням, у розпал пандемії. Через пів року, на початку 2022 року, він представив версію “Pro”, в якій було додано підсилення голосу. Тоді компанія Razer заявила, що Zephyr настільки ж ефективна, як і маска N95, але згодом відмовилася від своїх слів і видалила всі посилання на фільтри “класу N95” зі свого вебсайту та інших маркетингових матеріалів після того, як з’ясувалося, що компанія не отримала належної сертифікації.

За даними FTC, Razer ніколи не подавала маски Zephyr на тестування до FDA або Національного інституту охорони здоров’я та безпеки праці (NIOSH), який видає офіційну сертифікацію для масок, що фільтрують 95 відсотків частинок, які містяться в повітрі. Razer, безумовно, немає в списку компаній, які виробляють маски N95, схвалені NIOSH на його вебсайті. У скарзі FTC звинувачує Razer у тому, що вона припинила неправдиву рекламу лише після обурення споживачів.

Компанія повинна передати FTC кошти, зароблені від продажу Zephyr, а це 1 071 254,33 долара США, які агентство потім використає для відшкодування збитків постраждалим споживачам.

Зазначимо, що маски Zephyr коштували споживачам щонайменше $100. Компанія також заплатить $100 000 штрафу за необґрунтовані заяви про шкоду для здоров’я. Окрім того, що FTC зобов’язала Razer повернути кошти покупцям, компанія також заборонила їй робити будь-які заяви про те, що вона продає продукти, які знижують ймовірність зараження або передачі вірусу COVID-19, без належного дозволу FDA.

Razer також заборонили заявляти про користь своїх продуктів для здоров’я без наукових доказів, а також “неправдиво стверджувати, що будь-який продукт відповідає встановленим урядом стандартам, коли це не так”.

Джерело Engadget

Не пропустіть