Найпопулярніші фейки, які збирають мільйони переглядів у TikTok

У TikTok  короткі фейкові відео про війну росії проти України збирають мільйони переглядів. Платформа намагаєтьмя зупинити потік фейків, але кремль запустив цілу армію ботів, що поширюють тонни фейків.

Їх можна розділити на декілька груп:

  1. прямі трансляції;
  2. відеоігри;
  3. старі відео з інших воєнних конфліктів.

Фейкові стріми зібрали величезну кількість переглядів. Їз створюють так: беруть відео старих військових навчань чи іншого відеоконтенту, запускають пряму трансляцію, ніби автор знаходиться у гарячій точці. Потім у відео просять пожертвування на свій канал і отримують гроші.

Також замість реальних відеозаписів користувачі можуть використовувати кадри з відеоігор. Наприклад, повітряні бої з Arma 3 та Call of Duty. Крім того, часто зловмисники використовують кадри з реаліті-квестів, серіалів чи фільмів про війну.

Деколи тіктокери використовують відео бойових дій у інших країнах, куди також вторглися росіяни, і видають їх за конфлікт в Україні.

“Ми продовжуємо реагувати на руйнівну війну в Україні, збільшуючи безпекові ресурси для виявлення загроз і видалення дезінформації”, – прокоментували поширення фейків у соцмережі.


Джерело ВВС

Не пропустіть