В App Store для iPhone з’явився емулятор ігор Sony PSP PPSSPP: як скористатися

PPSSPP, програма, що здатна емулювати ігри для PSP, приєдналася до зростаючої кількості емуляторів ретро-ігор в iOS App Store (завантажити можна за посиланням). Програма існує вже майже 12 років, але до цього встановити її на свій пристрій можна було лише за допомогою обхідних шляхів. «Спасибі Apple за те, що вони пом’якшили свою політику, дозволивши емулятори ретро-ігрових консолей в магазині», – написав у своєму повідомленні розробник програми Генрік Рідґард. Якщо ви пам’ятаєте, Apple оновила свої правила для розробників на початку квітня, і з того часу компанія схвалила додаток, який може емулювати ігри Game Boy і DS, а також ще один, який може відтворювати ігри PS1.

Додаток Рідґарда можна завантажити безплатно, але, як він розповів The Verge, незабаром з’явиться і преміум версія за 5 доларів. Хоча платна версія PPSSPP для Android має деякі додаткові функції, вона в основному доступна для того, щоб ви могли підтримати його роботу. На цей час емулятор, який ви можете завантажити з App Store, не підтримує Magic Keyboard для iPad, оскільки він спочатку увімкнув сумісність за допомогою недокументованого API. Retro Achievements також наразі недоступний. Рідґард сказав, що вони будуть додані в майбутніх оновленнях.

Інші версії емулятора підтримують компілятор Just-in-time (JIT), який оптимізує код для більш плавної роботи на певній платформі. Однак версія для App Store не підтримує і ніколи не буде підтримувати його, якщо Apple не змінить свої правила. Рідґард каже, що пристрої iOS «загалом достатньо швидкі», щоб запускати майже всі ігри для PSP на повній швидкості, тож ви можете не помітити великої різниці. Звичайно, програма PPSSPP містить лише сам емулятор – ви відповідальні за пошук ігор, в які можна грати в додатку, оскільки Apple не дозволить розробникам завантажувати ігри, на які вони не володіють правами.

Джерело Engadget

Не пропустіть