Android-смартфони в небезпеці через додатки, які маскуються під системні

Фахівці компанії Zimperium попередили власників Android-пристроїв про появу нової шпигунської програми, яка може вкрасти всю інформацію зі смартфона. Небезпека полягає в тому, що вона маскується під оновлення системи.

Remote Access Trojan (скорочено RAT) після установки отримує доступ практично до будь-яких даних на смартфоні: листування, контактів, історії пошуку, вмісту буфера обміну, галереї тощо. Вона навіть може записувати звук зі смартфона (зокрема телефонні розмови).

«Це, мабуть, найскладніша програма з тих, що ми коли-небудь бачили. Я думаю, що на її створення було витрачено багато часу і зусиль. Вважаємо, що існують схожі додатки і обіцяємо робити все від нас залежне, щоб знайти їх якомога швидше», — заявив гендиректор Zimperium.

Він також додав, що користувачі Android-смартфонів масово ігнорують попередження про неприпустимість встановлення програм зі сторонніх джерел через те, що новітні ліцензійні програми відмовляються працювати на застарілих моделях. В результаті користувачі починають шукати альтернативи, що часто призводить до сумних наслідків.

Поширюється додаток через сайти з нелегальним ПЗ та інші неофіційні репозиторії. В Google Play його немає.

Джерело ziperium
Не пропустіть