Американські вчені винайшли новий спосіб чистити зуби

Американські інженери пропонують чистити зуби за допомогою нанотехнологій.

Американські вчені представили зовсім нову систему чищення зубів, яка дозволить боротися, у тому числі й із хворобою брудних рук – стоматитом. Чистить ротову порожнину самоорганізуються в щітку або зубну нитку нанороботи.

Свій винахід вчені представили у публікації наукового журналу ACS Nano, повідомляє видання nauka.ua .

Чистить зуби наночастинки оксиду заліза, якими керуватимуть за допомогою магнітних полів. Наночастинки можуть підлаштовуватись під рельєф зубів і формувати щетинки щітки або зубної нитки такої довжини як треба. Тобто, нова нанощітка зможе чистити зуби у недоступних місцях.

Крім того, розробники вважають, що їх винахід набагато краще очистить зуби від біоплівки, яка формується на поверхні і є причиною багатьох захворювань ротової порожнини, таких як карієс.

Здатність мікророботів усувати біоплівки перевірили спочатку на 3D-друкованих моделях зубів, на яких сформували біоплівку з типових мікробів ротової порожнини. А потім ще й на справжніх зубах. Експерименти показали: концентрація бактерій знижувалася настільки, що окремі клітини вже не було видно.

Крім механічного видалення бактерій, оксид заліза виділяє вільні радикали, які безпосередньо вбивають патогенів.

Нова розробка має ще одну функцію, якої немає у звичайної щітки або нитки. Вона може збирати мікроорганізми, які можна використовуватиме діагностичного дослідження стану ротової порожнини.Не пропустіть