Телескоп «Хаббл» продемонстрував процес народження планет у системі, схожій на Сонячну

Космічний телескоп Hubble зафіксував появу планет з диска, що складається з пилу та газу. Він оточує молоду зірку, і знаходиться не дуже далеко від нашої Сонячної планети – всього у 196 світлових роках -, у сузір’ї Гідри. Про цю подію повідомили у NASA.

Телескоп зафіксував події, що сталися у 2016 та 2021 роках. На них видно тіні, які оточують зірку віком у 10 млн років. Це ознака раннього розвитку планет, як повідомляють дослідники. Йдеться про TW Hydrae, зірку головної послідовності. Її маса становить близько 80% маси Сонця, а радіус на трішки перевищує радіус Сонця. Система перебуває під нахилом до 90% до нас. Це дає можливість для астрономів детально розглянути накопичення матерії навколо цієї молодої Зірки. До речі, її вік становить всього 0,2 від віку Сонця.

Дослідники вважають, що новонароджена планета викликала різницю у вирівнюванні диска. Також вчені вважають, що це може свідчити про розвиток більш ніж однієї планети.

«Ми припускаємо, що дві тіні, що обертаються навколо зірки з різною швидкістю – це дві невидимі планети, які втягують пилюку на свої орбіти, створюючи відмінності в системі лише за кілька років. Очевидно, дві планети повинні бути досить близько одна до одної. Якби одна рухалася набагато швидше за іншу, це було б помічено в більш ранніх спостереженнях», – каже дослідник Європейського космічного агентства у науковому інституті космічного телескопа Хаббл у Балтіморі Джон Дебес.

Група астрономів вважає, що дві планети перебувають на відстані, яка дорівнює відстані Юпітера від Сонця. Нахили дисків становлять від 5 до 7 градусів, що можна порівняти з типовою архітектурою Сонячної системи.

Джерело NASA

Не пропустіть