Як видалити інформацію з телефону так, аби окупанти не змогли її відновити

Існує інформація про те, що росіяни можуть підключати телефони до пристроїв та відновлювати віддалені файли. Держспецзв’язку надало кілька рекомендацій, як видалити файли, щоб окупанти не мали доступу.

Про це повідомляє пресслужба Держспецзв’язку.

Один з варіантів — видалення вручну. Для цього потрібно вибрати файл і натиснути кнопку “Видалити”. Потім необхідно очистити кошик через файловий менеджер, але варто врахувати, що видалені дані можуть зберігатися до 30 днів. Тобто видалені у такий спосіб файли можна відновити.

Можна ще скористатися шредерами — це програми, які дозволяють безповоротно знищувати файли. Такі програми можна знайти у магазині програм вашого телефону.

ЗАВОДСЬКІ НАЛАШТУВАННЯ

Ще один варіант видалення даних — скидання до заводських налаштувань. До цього способу можна вдатися в останню чергу, оскільки будуть видалені повністю всі дані та файли без можливості відновлення.

Як скинути до заводських налаштувань:

Android: зайдіть до Установки, виберіть Загальне керування, натисніть Скинути, натисніть Скинути до заводських налаштувань.

iOS: виберіть Установки, потім Загальні, потім Перенести або скинути iPhone та Видалити весь вміст та налаштування.Не пропустіть