Влада США погрожує Apple зломом пристроїв, якщо компанія не надасть ключі шифрування

Якщо компанія не вирішить це питання, втрутиться Уряд

Вчора відбулося слухання, в рамках якого були допитані представники Apple і Facebook. Голова комітету Ліндсі Грем попередив їх, що компаніям доведеться надати доступ до ключів шифрування або влада «зробить це за них».

Ліндсі Грем заявив, що він цінує той факт, що люди не можуть зламати його телефон, прослухати голосові дзвінки і отримати доступ до його листуванням. Він вважає, що всі користувачі хочуть саме такі пристрої. Проте Грем підкреслює, що американці не повинні хотіти пристрої, які можуть стати безпечним притулком для злочинності.

«Я хочу, щоб уряд отримував всю необхідну інформацію після видачі ордера і розпорядження суду. В американському законодавстві не повинно бути місця, яке може бути захищеним від розслідування, коли мова йде про злочинність», — заявив Ліндсі Грем.

Сенатор Дайан Файнштейн протягом усього слухання посилалася на випадок масової стрілянини в 2015 році.

«Усі згодні з тим, що важливо мати можливість захистити свої особисті дані. Водночас ми бачимо, що злочинці часто використовують технології, в тому числі шифрування, щоб уникнути судового переслідування. Ми не можемо цього допустити», — сказала Файнштейн.

Прокурор округу Нью-Йорк Сайрус Венс назвав шифрування в пристроях Apple і Google найважливішою проблемою для правоохоронних органів за останні 10 років. Він згадав випадок з торгівлею людьми, в розслідуванні якого йому не вдалося отримати докази через шифрування та розповів, що підозрюваний у справі в тюрмі сказав своєму сусідові, що захист даних від Apple став для нього «подарунком від бога».

Менеджер Apple з конфіденційності користувачів Ерік Ноєншвандер відповів, що компанія продовжить співпрацювати з правоохоронними органами, посилаючись на 127 000 запитів, на які Apple вже відповідала протягом останніх семи років, серед них були й тисячі екстрених.

«Ми збираємося продовжувати працювати з правоохоронними органами. У нас є команда професіоналів, які щодня взаємодіють з владою. Проте у нас немає можливості передати дані пристрої таким чином, щоб не порушити безпеку інших користувачів », — сказав Ерік Ноєншвандер.

Його перервала Файнштейн: «Наскільки я розумію, навіть постанова суду не переконає вас зламати пристрій». На що Ерік відповів, що «це питання не переконання або постанови суду».

Після цього Венс заявив, що компанія повинна зробити «закладки» в своїх пристроях, щоб влада змогла отримувати доступ.

Після закінчення слухання сенатор Грем підсумував: «Якщо ви не знайдете рішення, то ми зробимо це самі».

Джерело arstechnica.com

Не пропустіть