В Україні починають тестувати мережу 5G: деталі та список міст

Мережа мобільного зв’язку 5G має з’явитись в Україні вже у грудні. Саме 1 грудні стартує тестування цієї мережі. Тестові роботи проводить шведська телекомунікаційна компанія Ericsson, спільно із українським мобільним оператором lifecell.

Національна комісія вже погодила заходи.

Де тестуватимуть 5G?

Тестування п’ятого покоління мережі заплановано таких містах:

  •  Києві,
  • Одесі,
  • Дніпрі,
  • Харкові,
  • Черкасах,
  • Львові.

Як повідомили в Ericsson, тестування 5G у цих містах пройде в діапазоні 3,5 ГГц, на якому зараз тестують мережу в Європі.

Використовувати будуть базові станції, які вже працюють (їх шведська компанія поставляє на ринок України з 2015 року). Ці базові станції підтримують 5G і для демонстрації їх оснастять відповідними передавачами в діапазоні 3,5 ГГц.

“В рамках цього проєкту плануємо розгорнути 5G-демозон на базі магазинів lifecell. Там будуть продемонстровані високі швидкості нової технології. Там же ми надаємо користувачам можливість заглянути в майбутнє і відчути всі переваги розвитку технологій в своїх руках”, – розповіли у компанії.

Тестування триватиме пів року – до 31 травня 2020 року.

Що таке 5G? Це 5 покоління мобільної мережі, яка прийде на зміну існуючому стандарту 4G. Експерти прогнозують, що для широко кола споживачів ця мережа стане доступною вже у 2020 році, саме тоді більшість операторів стандартизують свої мережі під новий формат.
При цьому в Ericsson раніше заявляли, що в Україні 5G повноцінно запрацює не раніше 2024 року.
Не пропустіть