Україна отримає снаряди M982 Excalibur з GPS-наведенням

Канада займеться поставкою в Україну високоточних далекобійних артилерійських снарядів M982 Excalibur, що оснащені GPS-наведенням, для гаубиць M777. За даними канадського телеканалу CBC, Україна вже отримала від Канади гаубиці M777, а також деяку кількість M982 Excalibur. Також M982 можуть використовувати самохідні артилерійські установки CAESAR, які Україні планує передати Франція.

Створенням високоточного 155-міліметрового керованого артилерійського снаряду M982 Excalibur займалися компанії Raytheon Missile Systems і BAE Systems Bofors. У системі наведення використовується GPS. Снаряд характеризується вагою 48 кілограмів та вагою бойової частини 22 кілограми.

У снаряду є можливість ураження цілей до 70 кілометрів, щоправда, це залежить від того, з якою артилерійською системою він використовується. Так, з гаубицею M777 відстань складає 36 кілометрів, а з САУ CAESAR – 46 кілометрів. Слід зазначити, що зброя показала високі показники точності та ефективності в Іраку – понад 90 відсотків влучень мали похибку менше 4 метрів.


Джерело CBC

Не пропустіть