Не фішка, а баг. У нових Google Pixel 4 серйозна проблема з безпекою

Якщо ваші очі заплющені, це не завадить розблокувати смартфон.

Зовсім недавно компанія Google представила смартфони Pixel 4. Не бажаючи відставати від Apple, свої пристрої інтернет-гігант обладнав системою розпізнавання облич на зразок Face ID. У випадку з Pixel 4 ця функція в порівнянні з іншими Android-смартфонами особливо важлива, тому що в смартфонах від Google немає альтернативи у вигляді дактилоскопічного сенсора.

Так ось, виявилося, що Pixel 4 здатний розпізнавати власника навіть із заплющеними очима. А це, на думку деяких експертів в кібербезпеки, серйозний недогляд. Адже розблокувати і, що важливіше, зробити які-небудь покупки можуть сторонні по обличчю сплячого або мертвого володаря смартфона.

У випадку з iPhone користувач сам може вибрати рівень безпеки Face ID. Є опція, яка не розблокує телефон, якщо у людини закриті очі. У Pixel 4 такої опції немає. В Google особливої ​​проблеми в цьому не бачать і в якості рішення на сторінці підтримки пропонують зберігати смартфон в безпечному місці.

Це виправлять в майбутньому? Звичайно виправлять, коли кожен другий журналіст уже розповів про таку особливість «захисту». Але, судячи з опису технології, це зроблено для її прискорення. Ось що ви можете прочитати, коли вперше налаштовуєте розпізнавання по обличчю: «Ваш смартфон може бути розблоковано, якщо хтось піднесе його до вашого обличчя. Розблокування відбудеться навіть у тому випадку, якщо ваші очі закриті або у вас є брат-близнюк».

Залишається тільки одне питання: чому в налаштуваннях не передбачена опція стеження за очима, як це зроблено в iPhone.Не пропустіть