У Франції знайшли 4-тисячолітній камінь, який може виявитись картою до скарбів

Учені на північному узбережжі Франції провели дослідження скелі з бронзового віку та її загадкових маркувань, у надії, що це веде до розкриття старовинних таємниць. Звучить як сцена з пригод Індіани Джонса, але ця антична дошка може стати справжньою картою до скарбів.

Плита Сен-Белек була відкрита місцевими археологами у 1900 році під час археологічних розкопок у Фіністері. Але вона зникла понад століття тому. Потім, у 2014 році, її знову знайшли.

Плита містить низку неординарних гравюр, які, на думку археологів, відображають деталі річки Одет та її долини. Згідно з їхніми оцінками, близько 80% знаків на платівці відповідають території розміром приблизно 29 кілометрів навколо річки Одет. Таким чином, у 2021 році Плита Сен-Белек стала визнана найстарішою 3D-картою Європи.

Після цього археологи намагалися розшифрувати картографічні позначки, щоб знайти інші місця та артефакти бронзового віку.

«Використання карти, щоб спробувати знайти археологічні пам’ятки, є чудовим підходом. Ми ніколи не працюємо так», – сказав професор Іван Пайллер з Університету Західної Бретані.

Сучасні археологи зазвичай використовують складне радіолокаційне обладнання та аерофотознімки для пошуку потенційно цікавих об’єктів.  “Це справжня карта скарбів”, – відзначив Пайллер.

Дослідникам доведеться оглянути всю територію, позначену на плиті, і потім порівняти результати з позначками. Цей процес може зайняти до 15 років. У грубих нерівностях та лініях команда розпізнала річки та гори Рудуалека, який входить до регіону Бретань, що приблизно за 500 кілометрів від Парижа.

Плита також містила невеликі ділянки, які можуть вказувати на могильники, житла або інші геологічні утворення. Якщо вони знайдуть ці артефакти, це свідчитиме про цінне відкриття в археології Франції

Джерело Іflscience

Не пропустіть