Топ-15 цікавих фактів про проєктори

Матеріал підготовлено разом з експертами компанії Epson

Презентація в офісі чи на уроці, перегляд фільмів в кінотеатрі чи вдома… А де ж ще використовуються проєктори та що ми про них знаємо?
Редакція ITSider разом з експертами компанії Epson, лідера на ринку проєкційного обладнання, підготували підбірку дивовижних фактів про проєктори, про які ви могли навіть не підозрювати.

“Проєктори” були відомі ще в Античності.

Зрозуміло, що древні греки не використовували проєктори, однак широко застосовували “технологію” показу зображення за допомогою вузького отвору. Пізніше був винайдений прототип сучасної проєкційної техніки, а саме “камера обскура”, що за своєю суттю була ящиком із трубою та ліхтарем. З її допомогою відбувалось проеціювання зображення на вертикальну поверхню.

Компанія Epson випустила перший кольоровий 3LCD проєктор.

Epson VPJ-700 став першим у своєму роді кольоровим проєктором, який замість однієї матриці використовував три. Він був випущений 1989 року та дозволяв отримати вищу якість зображення, ніж в інших проєкторів.

CRT-проєктори одночасно використовують 3 об’єктиви.

Використання об’єктивів трьох кольорів Red, Green, Blue дозволяє мультимедійним проєкторам на базі технології CRT якнайточніше передавати усі кольори. Саме вони дозволяють отримати якісне зображення, в якому можна розрізнити деталі навіть у затемнених сценах.

В проєкторах використовуються різноманітні джерела світла

Досить часто джерелом світла в проєкторі є ртутна лампа. Іноді, якщо проєктор є суперяскравим, — від 1 до 4 ксенонових ламп. Однак, все частіше можна зустріти використання нових джерел світла, а саме синього лазера із фосфорним колесом, RGB діоди або гібридні технології.

Ресурс джерела світла може досягати 56 тисяч годин.

Якщо сучасний проєктор працюватиме повний робочий день кожного дня (по 8 годин), то його можна буде використовувати цілих 20 років!

Найяскравіший у світі проєктор має яскравість близько 56 тис. люмен.

Щоб було простіше це уявити, то слід зауважити, що з допомогою найяскравішого проєктора можна отримати зображення діагоналлю 500 дюймів (11х6м). А яскравість звичайних проєкторів, якими ви користуєтесь в офісі — всього 3-4 тис. люмен.

Для проеціювання підійде будь-яка поверхня чи матеріал.

Раніше для того, щоб отримати якісне зображення, потрібно було купувати спеціальні екрани. Сьогодні — це не є обов’язковим, оскільки сучасний проєктор дозволяє проеціювати зображення на різноманітні поверхні, будь то стіна, стеля, підлога чи навіть стіл. Як би фантастично це не звучало, але проєкції можна побачити на воді, парі, фасаді будівель, склі, піску, листях дерев тощо.

Звук та зображення без кабелів.

Часи, коли техніка потребує безліч підключень за допомогою різноманітних кабелів залишились позаду. Все завдяки безпровідним технологіям. Зокрема, технології WIFI, Miracast, Intel WiDi та WiHD дозволяють відтворювати відео без кабелів, а стандарт Bluetooth дозволяє використовувати безпровідні колонки чи навушники, щоб зайві дроти не відволікали вашої уваги від якісної проєкції.

Миттєве нагрівання та охолодження сучасних проєкторів.

Якби років 10-20 тому ви б увімкнули тодішній проєктор, то зображення ви змогли б побачити лише через декілька хвилин. А вимкнути з розетки проєктор взагалі могло означати його безповоротну смерть. Сучасне ж проєкційне обладнання не потребує часу ні для нагрівання, ні для охолодження. Зокрема, проєктори Epson в разі необхідності можна вимкнути напряму з розетки, що ніяким чином не нашкодить обладнанню.

Від 100 г до декілька сотень кг — така вага сучасних проєкторів.

Найбільші на сьогодні проєктори використовуються в цифрових кінотеатрах та симуляторах. Це величезне за розміром обладнання із вагою у декілька сотень кілограмів. Своєю чергою найменший проєктор важить всього лише 100 г і його можна легко помістити у сумку чи навіть кишеню, та взяти з собою цю крихітку, наприклад, щоб показати фото та відео з відпустки друзям чи показати малечі мультфільм.

І в проєкторів є свої “очі”.

Маються на увазі вбудовані камери у деяких моделях проєкторів Epson. Ні, звичайно, ніхто не буде за вами слідкувати. Камера допомагає проєктору автоматично налаштувати зображення, а саме геометрію, кольоропередачу та фокусування.

Найбільші зображення у світі створюються саме за допомогою проєкторів.

Зображення розміром від 30 до 100 дюймів — такий розмір проєкції лише одного проєктора. За допомогою використання технології “зшивки” можна об’єднати зображення декількох сотень проєкторів та отримати одне величезне зображення із високою яскравістю. Дана технологія і лежить в основі 3D-маппінгу, коли йдеться про проєкцію на велику площину, наприклад, на фасад будівлі.

Сцена Євробачення 2017 була створення за допомогою більш як 50 проєкторів.

Яскраве шоу Євробачення 2017 проходило в Києві у МВЦ. Для його створення були залучені аж 56 проєкторів, при чому площа сцени складала 350 м2.

Найбільшим цифровим музеєм у світі є MORI Building Digital Art Museum.

Музей знаходиться у Японії та є першим цифровим музеєм у світі. В ньому використовуються 470 проєкторів компанії Epson, 50 цифрових роботів і 520 комп’ютерів.

“Батьківщина-мати у вишиванці” попала в Книгу рекордів України.

Дана проєкція є найбільшим архітектурним мапінгом в Україні. На честь Євробачення 2017 знаменитий пам’ятник “одягнули” у 14 українських національних костюмів.


Не пропустіть