The New York Times подала в суд на OpenAI та Microsoft: причина та деталі позову

ChatGPT, Bard, Copilot та багато інших… Як бачите, кількість штучного інтелекту в нашому житті стрімко зростає. Сьогодні компанії працюють над створенням власних чат-ботів зі штучним інтелектом або інтегрують їхні можливості у свої сервіси. Звичайно, цей процес набагато складніший, ніж ми можемо собі уявити.

Це пов’язано з тим, що розробка моделі штучного інтелекту вимагає не лише знань апаратного та програмного забезпечення, а й навчання його на мільярдах одиниць інформації, отриманої з мільйонів різних джерел. Однак доступ до такої інформації не завжди є простим у правовому полі, про що свідчить судовий позов The New York Times проти OpenAI та Microsoft за порушення авторських прав. Пропонуємо вашій увазі подробиці…

The New York Times проти OpenAI та Microsoft за порушення авторських прав

New York Times стверджує, що мільйони їхніх статей були використані без дозволу в навчальних мовних моделях, таких як ChatGPT і Microsoft Copilot. Вони стурбовані впливом на журналістику, адже АІ може створювати контент набагато швидше, ніж людина. Якщо АІ використовуватиме дані з таких платформ, як The New York Times, це може завдати істотної фінансової шкоди цим виданням.

У компанії заявили, що зв’язувалися і з OpenAI, і з Microsoft, але не змогли дійти згоди. Попри нестримний прогрес у розвитку технологій штучного інтелекту, New York Times має рацію в деяких аспектах. По-перше, використання захищеного авторським правом контенту в комерційних цілях однозначно є незаконним. Більше того, низькоякісний контент, створений штучним інтелектом, становить реальну загрозу для журналістики.

Хоча пошукові системи, такі як Google, надають перевагу оригінальному контенту, буває важко відрізнити контент, створений штучним інтелектом, від контенту, створеного людиною. Штучний інтелект становить загрозу для різних професій, і журналістика виявляється однією з найбільш вразливих. Звісно, поки що невідомо, що чекає на нас у майбутньому. Щоб дізнатися більше, схоже, доведеться дочекатися результатів судового позову New York Times проти OpenAI та Microsoft.

Джерело GIZMOCHINA

Не пропустіть