Science назвав проривом року фотографію тіні чорної діри

Проте в голосуванні на сайті перемогла не вона

Журнал Science назвав науковим проривом року першу в історії фотографію тіні надмасивної чорної діри в галактиці М87. Про це повідомляється на сайті проекту.

Зазначається, що фотографія була зроблена колаборацією Event Horizon Telescope за допомогою глобальної мережі телескопів.

Читаті не розділили думку журналу. У повідомленні Science говориться, що в голосуванні на сайті перемогла не чорна діра, а знахідка останків денисівської людини. Після того, як вчені знайшли і проаналізували фрагмент щелепи денисовців, вони змогли повністю відтворити його портрет.

«2019 — великий рік для науки, але що може бути дивовижніше, ніж побачити чорну діру? Це звучить як магія, але це був воістину дивовижний подвиг командної роботи й технологій», — коментує Тім Аппенцеллер, редактор журналу Science.

За голосуванням читачів, друге місце зайняли препарати для лікування Еболи, третє — зображення тіні чорної діри, набравши 15 відсотків від загального числа голосів. Головними науковими розчаруваннями року стали різке зниження чисельності птахів на території Північної Америки та епідемія кору на Мадагаскарі, у США, Демократичній Республіці Конго й Україні.

Джерело science

Не пропустіть