Потужний Huawei MatePad Pro офіційно презентовано в Україні вартістю 18 тис. гривень

Новий флагманський планшет від Huawei з клавіатурою та стилусом.

Ринок планшетів у наш час виглядає досить нудно, особливо якщо мова йде про флагманські пристрої, які можна перерахувати буквально на пальцях – це Surface Pro, який, на мою думку, більше ноутбук, ніж планшет, Samsung Galaxy Tab S та iPad Pro. Всі ці планшети об’єднує те, що до них можна підключити стилус, клавіатуру і виконувати тривіальні офісні задачі, тобто замінити ними ноутбуки. Це особливо стосується людей творчих професій: художників, дизайнерів і так далі. Але насправді з професійними планшетами все не так однозначно. Вищезгадані рішення, безумовно, цікаві, але в Україні вони переважно коштують близько 800-1000 доларів, через що багато хто вже справді задумується про покупку ноутбука.

Але на українському ринку з’явився Huawei MatePad Pro, який може запропонувати справді флагманські характеристики, можливість підключення клавіатури та стилуса, топовий дизайн та дисплей – і все це за 17999 гривень, що вже набагато більш адекватна сума, ніж слід віддати за вищезгаданих конкурентів. Саме це змусило мене звернути увагу на пристрій, і я хочу розповісти про нього більш детально.

Характеристики Huawei MatePad Pro

  • Дисплей: IPS 10.8” 2560 x 1600, 540 ніт
  • Чіпсет: Kirin 990
  • Оперативна пам’ять: 6 ГБ
  • Внутрішня пам’ять: 128 ГБ
  • Операційна система: Android 10 з оболонкою EMUI 10
  • Підтримка аксесуарів: стилус M-Pencil, клавіатура Smart Magnetic Keyboard
  • Автономність: 7250 мАч, швидка зарядка Huawei SuperCharge 40W, є бездротова зарядка та реверсивна бездротова зарядка
  • Аудіо: чотири динаміки з тюнінгом Harman/Kardon, 5 мікрофонів

Дисплей

Думаю, ніхто не буде сперечатися з тим, що дисплей – це дуже важлива складова дисплея, тому на нього явно варто звертати увагу при виборі планшета. Тут з дисплеєм все у повному порядку – Huawei MatePad Pro отримав IPS-панель діагоналлю 10.8 дюймів з роздільною здатністю Quad HD+ (з поправкою на співвідношення сторін 16:10), який можна назвати справді непоганим. Ще одним важливим параметром є яскравість, оскільки 540 ніт – це дуже хороший показник для IPS.

Huawei MatePad Pro отримав фронтальну камеру у вирізі в куті дисплея, і я не можу пригадати інших планшетів, у яких вона була б реалізована саме так. Не знаю, чи було це рішення необхідним, оскільки товщина рамок дозволяє встановити фронтальну камеру в них, але компанія вирішила реалізувати це саме так. Особисто мені таке рішення не подобається, але слід розуміти, що на планшеті це не так критично, як на смарфоні, оскільки камера займає набагато менший відсоток дисплея, ніж така сама камера на смартфоні.

Чіпсет

Huawei MatePad Pro, що очікувано, отримав флагманську платформу HiSilicon Kirin 990, щоправда, модель для українського ринку буде без підтримки 5G. Потужності цієї платформи цілком вистачить для будь-яких задач, які користувач може поставити перед цим апаратом.

Автономність

Тут все досить цікаво, і Huawei MatePad Pro може запропонувати деякі фішки, яких немає у конкурентів. За автономність відповідальний акумулятор об’ємом 7250 мАг, який підтримує швидку зарядку потужністю 40W Huawei SuperCharge. Є підтримка бездротової та реверсивної бездротової зарядки.

Аудіо

Якщо в смартфонах я на це не особливо звертаю увагу, то для планшета хороша аудіоскладова є справді важливою, і тут з нею все в порядку. Huawei MatePad Pro отримав чотири динаміки, які були розроблені разом з Harman/Kardon. Також для запису звуку є аж п’ять вбудованих мікрофонів.

Аксесуари для професійних задач

Huawei MatePad Pro отримав підтримку клавіатури Smart Magnetic Keyboard та стилуса M-Pencil. Головною фішкою клавіатури є хід клавіш 1.3 міліметрів, що створює враження, ніби користувач набирає текст на звичайній клавіатурі ноутбука, а стилус розпізнає кут нахилу та 4096 степенів натиску. Варто також зазначити, що стилус кріпиться на бічну грань планшета на магнітах та заряджається, як у Apple Pencil з iPad Pro 2018/2020.

Аксесуари виглядають справді непогано, а особливо тішить те, що компанія Huawei дарує стилус M-Pencil разом з планшетом у випадку, якщо ви залишаєте попереднє замовлення з 8-го по 21-го червня включне.

Програмне забезпечення

Huawei MatePad Pro працює на операційній системі Android 10 з оболонкою EMUI 10. Головною проблемою, на думку багатьох, може стати відсутність сервісів Google, але компанія пропонує багато альтернативних рішень, і, на мою думку, саме для професійного планшета на Android відсутність сервісів Google не така критична, як для, наприклад, флагманського смартфона.

Варто окремо розповісти про EMUI 10 на цьому планшеті, оскільки компанія Huawei реалізувала тут дуже багато цікавих рішень. Є режим Multi-screen Collaboration, який дозволяє переносити файли зі смартфона на планшет без прямого підключення через USB-C чи використання якихось хмарних сховищ. Режим Floating Window дозволяє працювати, наприклад, з текстом, одночасно переглядаючи фільм у плаваючому міні-вікні. Huawei App Multiplier дозволяє розділити одну програму на два вікна для їх зручнішого використання, а за допомогою режиму ПК користувач може отримати інтерфейс, схожий на Windows, знизу якого буде трей, в якому може бути до 8-ми відкритих програм.

Також варто зауважити, що Huawei, незважаючи на відсутність пакету для документів Google, який є дуже популярним, розвиває альтернативне рішення – Huawei MatePad Pro отримав підтримку покращеного пакету WPS Office з підтримкою голосових нотаток та розумного режиму з використанням стилуса.

Ціни на Huawei MatePad Pro та висновки

Huawei MatePad Pro буде продаватися в Україні в єдиному сірому кольорі у версії 6/128 ГБ з підтримкою LTE за ціною 17999. Насправді це досить вигідна пропозиція, враховуючи можливості планшета та ціни на девайси конкурентів. Як я уже раніше згадував, особливо вигідним буде замовлення з 8-го до 21-го червня включно, оскільки покупець отримає стилус M-Pencil в подарунок.

Не пропустіть