Огляд планшета Realme Pad: швидкий бюджетний планшет з хорошими можливостями

Планшет для огляду надано компанією realme

Компанія Realme нещодавно презентувала на українському ринку свій перший планшет Realme Pad, і як компанія, що відома своїми крутими рішеннями за доступною ціною, мала добре постаратися, щоб не розчарувати. Отримавши можливість протестувати це рішення, ми готові поділитися своїми враженнями і дати свої рекомендації щодо покупки цього пристрою.

Огляд планшета Realme Pad (фото itsider.com.ua)

Побіжно оглянувши характеристики, звернувши при цьому увагу на ціну, можна одразу виділити основні переваги та недоліки: до переваг слід віднести хороший дизайн, програмне забезпечення, об’ємний акумулятор та непоганий екран, до недоліків – відсутність аксесуарів та швидкої зарядки. Варто розібратися детальніше і вияснити, які плюси і мінуси було виявлено під час використання.

Огляд планшета Realme Pad (фото itsider.com.ua)

Характеристики:

  • Дисплей: 10.4”, IPS, 1200 х 2000 пікселів, 360 ніт
  • Чіпсет: MediaTek Helio G80
  • Оперативна пам’ять: 3-4 ГБ
  • Внутрішня пам’ять: 32-64 ГБ
  • Основна камера: 8 МП
  • Фронтальна камера: ультраширока, 8 МП, 105 градусів
  • Акумулятор: 7100 мАг, зарядка потужністю 18W
  • Фішки: чотири динаміки, мініджек 3.5 міліметра, Bluetooth 5.0
  • Операційна система: Android 11 з Realme UI for Pad 1.0

Дизайн

Realme Pad не відноситься до преміального цінового сегменту, але в плані дизайну у нього дуже непогані амбіції. Планшет тонкий та вишуканий, і в цьому плані він створює виключно приємні враження. Його товщина складає лише 6.9 міліметра, вага – 440 грамів, і в цьому плані Realme Pad нічим не уступає преміальним рішенням. Також варто зазначити, що у моделі тонкі рамки довкола дисплея, але вони цілком комфортні при використанні.

Огляд планшета Realme Pad (фото itsider.com.ua)

Огляд планшета Realme Pad (фото itsider.com.ua)

У випадку, якщо використовувати планшет у ландшафтній орієнтації, кнопка ввімкнення розташована на лівій грані, кнопки регулювання гучності – на правій, гібридний слот для SIM-карти – зверху справа. Справа розташований роз’єм USB-C для зарядки, нижче від нього, на куті – мініджек 3.5 міліметра. Модель доступна у сірому і золотому кольорах (у нас був сірий варіант, його можна назвати більш універсальним).

Дисплей

Незважаючи на бюджетну ціну, дисплей Realme Pad можна назвати досить непоганим. Тут використовується IPS-матриця з роздільною здатністю 1200 х 2000 пікселів з піковою яскравістю 360 ніт та частотою оновлення 60 Гц. Щоправда, значно приємніше тут було побачити дуже хорошу мінімальну яскравість, яка тут на рвіні 2 ніт, завдяки чому планшет дуже комфортно використовувати перед сном (для цього слід ввімкнути нічний режим).

Огляд планшета Realme Pad (фото itsider.com.ua)

Також варто виділити режим читання, який робить кольорову гаму теплішою та дозволяє менше напружувати очі під час читання з екрана планшета. В цілому, дисплей Realme Pad можна назвати хорошим для використання у приміщенні, а от на вулиці з’являються проблеми – з’являються відчутні відблиски на екрані, також досить легко збираються відбитки пальців.

Апаратне забезпечення

Більшість бюджетних планшетів демонструють погані показники продуктивності, і в цьому плані Realme Pad хоч і не розчаровує, але і явно не демонструє чогось надзвичайного. За роботу моделі відповідальний MediaTek Helio G80, який ми раніше бачили у таких смартфонах, як Samsung Galaxy A22 чи Redmi 9. Він включає два продуктивні ядра Cortex-A75 на частоті 2.0 ГГц та шість енергоефективних ядер Cortex-A55 на частоті 1.7 ГГц.

Продуктивність адекватна, як для бюджетного планшета, але багатозадачність та важкі ігри здатні змусити планшет працювати повільно. Слід зазначити, що Realme Pad хоч і має посередню продуктивність, але тротлінг-тест показав, що вона не спадає після тривалого використання.

Модель доступна у двох варіантах: з 3 ГБ оперативної та 32 ГБ внутрішньої пам’яті, а також з 4 ГБ оперативної та 64 ГБ внутрішньої пам’яті. Ми тестували перший варіант, і його можна назвати хорошим для користувачів, які переважно використовують планшет для стрімінгу відео, але якщо ви хочете хорошої багатозадачності, варто вибрати старший варіант через більшу кількість оперативної пам’яті. Слід зазначити, що у обох випадках об’єм внутрішньої пам’яті можна розширити картою пам’яті microSD.

Огляд планшета Realme Pad (фото itsider.com.ua)

Програмне забезпечення

Realme Pad працює отримав операційну систему Android 11 з оболонкою Realme UI for Pad 1.0, яка майже копіює стоковий Android, і це дуже добре, враховуючи не найпотужніше апаратне забезпечення. З попередньо встановлених програм тут лише сервіси компанії Google, які можна знайти на будь-якому іншому Android-пристрої, сертифікованому Google.

Варто зазначити, що тут використовується максимально простий Android-лаунчер, який працює досить плавно не в останню чергу завдяки тому, що він в принципі не може споживати багато ресурсів. Наприклад, тут навіть немає сторінки Google Discover, яка за замовчуванням використовується у дуже багатьох оболонках і доступна за справом вправо від головного екрану, але ми б віднесли це до переваг планшета, адже він не перевантажений зайвим, для більшості користувачів, функціоналом.

У Android 11 є досить непогані можливості в плані багатозадачності, що буде корисно для багатьох користувачів. Варто згадати про режим Kids Space, який дозволяє використовувати планшет дітям з попередньо налаштованим батьківським контролем. Значки додатків та шторка налаштувань тут з Realme UI, а все решта – зі стокового Android, і це ідеальна комбінація для планшета. В цілому, програмне забезпечення явно можна назвати перевагою Realme Pad.

Огляд планшета Realme Pad (фото itsider.com.ua)

Камера

Планшет оснащений фронтальною камерою з роздільною здатністю 8 МП, яка добре підходить для відеодзвінків та конференцій. Особливо важливо, що вона має широкий кут огляду – 105 градусів. Безумовно, знімати відео чи фото на неї – не найкраща ідея, але слід розуміти, що вона для цього і не призначена.

Огляд планшета Realme Pad (фото itsider.com.ua)

Огляд планшета Realme Pad (фото itsider.com.ua)

Основна камера має єдиний головний сенсор з роздільною здатністю 8 МП, який варто використовувати для скану документів чи зйомки фото, коли необхідно, але вона явно не підходить для художньої фотографії (в цілому, це не найкраща ідея на будь-якому планшеті). Також варто зазначити, що у основної камери немає спалаху, через що вона не підходить для зйомки в умовах поганої освітленості.

Фішки

В оснащення планшета входить чотири динаміки з підтримкою Dolby Atmos (на верхній та нижній грані розташовано по два динаміки). Звук дуже гучний і досить якісний, що дуже приємно, враховуючи ціну планшета. Окрім цього, варто зазначити, що у планшета є мініджек 3.5 міліметра для підключення стандартних дротових навушників.

У Realme Pad є підтримка Bluetooth 5.0, що забезпечує швидке та стабільне підключення бездротових навушників. Окрім цього, варто зазначити, що модель має підтримку функції Smart Connect для автоматичного розблокування планшета з використанням підключеного фітнес-браслета або смарт-годинника Realme. Також Smart Connect дозволяє стрімити дисплей на екран Realme TV.

Огляд планшета Realme Pad (фото itsider.com.ua)

Автономність

За автономність Realme Pad відповідальний акумулятор об’ємом 7100 мАг, є підтримка швидкої зарядки потужністю 18W, яку, щоправда, можна назвати швидкою з натяжкою, враховуючи об’єм акумулятора планшета і ті рішення, які Realme використовує у своїх смартфонах.

Протягом періоду тестування нам вдалося добитися близько 7 годин екранного часу, що можна назвати досить непоганим показником. Зарядка від нуля до ста відсотків зайняла трохи менше трьох годин, тому “швидкою” підтримувану зарядку можна назвати з натяжкою. Тим не менше, якщо заряджати планшет не під час робочого дня, а вночі, то це цілком нормальний показник.

Огляд планшета Realme Pad (фото itsider.com.ua)

Висновки

Варто підсумувати все, що ми дізналися про Realme Pad, та визначитися, у яких випадках пристрій варто розглядати, як варіант для покупки. Він чудово підійде, якщо вам потрібен доступний планшет з красивим дизайном, непоганим екраном, хорошим програмним забезпеченням та автономністю вище середнього. Окрім цього, варто згадати про чотири динаміки з якісним звуком та дуже непогану якість відеодзвінків.

Щоправда, є і сценарії використання, для яких Realme Pad не підходить. Так, якщо вам потрібен планшет для геймінгу, варто вибрати інший варіант (причому не в цьому ціновому сегменті). Окрім цього, модель не має підтримки адекватної швидкої зарядки та не має фірмових аксесуарів, як стилус чи клавіатура. Якщо ці недоліки для вас не мають значення, можете сміливо розглядати Realme Pad, як варіант для покупки.


Не пропустіть