Нападки на Apple тривають. Цього разу незадоволена Microsoft

Компанія Microsoft вважає, що влада повинна втрутитися в бізнес Apple.

Старший юрист Microsoft Бред Сміт «пройшовся» по App Store – магазину з додатками, перевірку справедливості комісійних відрахувань в якому збирається провести Єврокомісія. За словами юриста Microsoft, Apple створила в ньому такі умови, які заважають розробникам розвиватися.

Якщо поглянути на сьогоднішню індустрію, можна побачити, що магазини додатків спорудили більш високі стіни і набагато більш грізні ворота, ніж ті, що були двадцять років тому. Магазини встановлюють все більш жорсткі вимоги і диктують умови, які необхідно виконати, інакше програма не потрапить туди. У них встановлені непомірно високі комісії – в ряді випадків охоронцеві воріт доводиться віддавати 30 відсотків від всієї виручки.

І хоча Сміт не згадує App Store безпосередньо, Bloomberg підтвердив, що йшлося саме цей магазин.

Microsoft, як і багато інших компаній, зацікавлена в зниженні комісійних відрахувань до App Store. Компанія випустила для iPhone і iPad кілька додатків, в тому числі офісні продукти, і їй доводиться виплачувати 30-відсоткову комісію з усіх покупок, що здійснюються в її додатках (наприклад, за оплату підписок на сервіс Microsoft 365). З урахуванням величезного числа користувачів Microsoft суми виплат виходять дуже великими.

У 2012 році Microsoft хотіла випустити на iOS додаток хмарного сховища SkyDrive (пізніше перейменованого на OneDrive), але відмовилася від цієї затії якраз через небажання платити Apple по 30% від кожної користувальницької транзакції. Нещодавно Microsoft випустила на мобільних платформах Apple превью-версію додатка ігрового сервісу xCloud. У порівнянні з версією для Android, він вийшов сильно урізаним і містить всього одну гру, а купувати доступ до іншого тайтла в ньому не можна. Втім, магазин Steam від Valve і сервіс Stadia від Google успішно працюють на iOS і iPadOS, пропонуючи широкий вибір ігор.

Компанію Microsoft і саму звинувачували в антимонопольних способах ведення бізнесу багато років тому. Єврокомісія змусила її пропонувати користувачам Windows на вибір кілька браузерів, а також випустити спеціальну версію операційної системи без вбудованого Windows Media Player.

Примітно, що ще минулоріч у Microsoft не було до Apple ніяких претензій. Представники компанії навіть вийшли на сцену під час відкриття конференції WWDC і анонсували випуск гри Minecraft Earth для iPhone, а раніше вони з’являлися на різних заходах, представляючи нововведення в додатках Office для iPhone і iPad.

Джерело Bloomberg

Не пропустіть