Цікава наука: Чому вакцини містять небезпечні інгредієнти (відео)

Вакцини рятують мільйони життів щороку. Як їм це вдається?

Уявіть, що в нашому організмі постійно відбувається битва: незнайомі патогени (збудники хвороби) постійно намагаються вдертися в тіло, а імунна система знищує загарбників.

Спочатку патрульні імунні клітини збирають інформацію з невідомого агенту. Тоді передають інформацію про ворога решті команди. Далі запускається виробництво спеціальних антитіл і клітин, які знищують ворогів. Після цього організм встановлює захист проти конкретної інфекції та у разі її повернення швидше долає хворобу.

Однак, деякі патогени настільки сильні, що можуть подолати імунну систему ще до того, як вона встановить захист. Тоді в неї просто немає інструментів для боротьби й це може призвести до найгірших наслідків для людини.

Вакцинація, вводячи невелику кількість конкретного патогена в організм, дозволяє імунній системі розробити та накопичити потрібну зброю. У вакцині міститься дуже слабка версія збудника хвороби. Проте цього достатньо, щоби наш організм міг підготуватися до наступної зустрічі та не допустити захворювання.

Для створення захисту проти інфекційних хвороб розроблений відповідний алгоритм вакцинації.

Щоби виробити у дитини імунітет проти гепатиту В, необхідно ввести їй 3 дози вакцини, проти дифтерії і правця — понад 4 дози, проти кору, паротиту і краснухи — 2 дози.

При вакцинації проти одних інфекцій формується довічний імунітет, наприклад, після введення 2 доз вакцини проти кору, паротиту, краснухи.

Імунітет проти дифтерії, правця і кашлюку зберігається впродовж 7–10 років. Тож необхідно повторно робити щеплення.

У дуже невеликої кількості людей імунітет після вакцинації не сформується. Такі люди можуть розраховувати лише на колективний імунітет, а за його відсутності наражаються на високий ризик захворіти.

Ось чому ми всі маємо бути відповідальними не лише до власного здоров’я, а і до здоров’я інших. Робіть щеплення та отримайте свій захист!


Не пропустіть