Огляд Sony WH-CH720N – легкі та приємні повнорозмірні навушники з відмінним шумопоглинанням

Незважаючи на явний розквіт TWS-навушників за останнє десятиріччя, сегмент повнорозмірних бездротових навушників також має багато цікавих рішень. Мабуть, усім поціновувачам навушників такого формату знайома серія Sony WH-1000XM, яка зараз налічує вже п’ять поколінь. Це справді топові навушники від Sony, які мають багато фішок, але варто зазначити, що і ціна у них досить висока.

На випадок, якщо потрібна дешевша модель, Sony пропонують досить цікаву модель WH-CH720N, яка має підтримку активного поглинання шумів і Sony 360 Reality Audio. Ми отримали можливість протестувати ці навушники, і готові поділитися з вами своїми враженнями про них. Не зволікаючи, переходимо до огляду.

Характеристики Sony WH-CH720N:

  • Діаметр динаміка: 30 мм
  • Частотний діапазон: 7 – 20000 Гц
  • Роз’єм для заряджання: USB-C
  • Фішки: активне поглинання шумів, режим прозорості, підключення одночасно до двох пристроїв
  • Автономність: близько 35 годин з активним поглинанням шумів
  • Бездротове підключення: Bluetooth 5.2
  • Кодеки: SBC, AAC, LDAC
  • Вага: 192 г
  • Вбудований мікрофон: є

Дизайн та комплектація

Модель має впізнаваний фірмовий дизайн Sony, при цьому відчутно легша за Sony WH-1000XM5. Навушники не складаються, але є можливість легко обертати і регулювати амбушури. Що важливо, хоч це й індивідуально, навушники не тиснуть, і при цьому не спадають при активних рухах. На правій чаші навушників розташований USB-C і jack 3.5 мм, а також кнопка для ввімкнення та активації бездротового підключення. Ліва грань містить кнопки регулювання гучності, кнопку паузи та кнопку увімкнення активного поглинання шумів.
У комплекті з навушниками поставляється кабель з jack 3.5 мм на обох кінцях, а також кабель USB-A на USB-C для зарядки. Важливо зазначити, що в комплекті з навушниками немає кейса для транспортування, що може спричинити незручності в деяких ситуаціях, враховуючи, що навушники не складаються – про це варто подумати заздалегідь.


Програмне забезпечення та керування

Sony WH-CH720N підтримуються фірмовим додатком-компаньйоном Sony Headphones Connect, що доступний як для Android-смартфонів, так і для iPhone. У ньому є справді багато можливостей кастомізації – пресети, еквалайзер, можливість переназначень функцій кнопок, тощо. Варто також згадати про те, що навушники мають підтримку фірмового 360-градусного звучання Sony 360 Reality Audio та DSEE. По суті, додаток може вивчити ваші звички прослуховування музики та змінювати налаштування залежно від поточної локації. Схожа функція є, наприклад, у значно дорожчих флагманських Sennheiser MOMENTUM 4 Wireless.
Набір кнопок, як ми вже згадували, у моделі немалий, а можливостей для різних дій тут ще більше. Так, натиснувши кнопку живлення один раз, ви можете ввімкнути та вимкнути навушники, а затиснувши і потримавши її – увімкнути підключення до пристроїв по Bluetooth. Кнопка активації активного поглинання шумів при кожному натисканні перемикає режими між активним поглинанням шумів та прозорим режимом (є можливість відімкнути поглинання шумів у Sony Headphones Connect). З кнопками регулювання гучності все зрозуміло, а багатофункціональна кнопка паузи при подвійному натисканні переходить на наступний трек, при потрійному – на попередній.

Звук та автономність

Модель має непогане пасивне шумопоглинання, оскільки навушники досить щільно притискаються до голови та вух. Також допомагає відсікти шуми та функція активного шумопоглинання ANC. За це відповідає спеціальний процесор Sony V1. Такий же процесор лежить в основі флагманських WH-1000XM5, а вони саме відомі однією з кращих реалізацій активного шумопоглинання на ринку.

Також є «прозорий» режим, коли одночасно чути музику та звуки оточення. Це дуже зручно, коли вам потрібно знати, що відбувається довкола, але при цьому можна щось послухати чи подивитися.

Навушники із коробки звучать дуже непогано, але варто врахувати, що є досить відчутний акцент на низькі частоти – якщо вам не до вподоби така ситуація, її можна виправити еквалайзером. Дуже непогано на загальне враження впливає підтримка активного поглинання шумів, а також згадані 360 Reality Audio та DSEE. Також слід згадати, що в моделі відмінний мікрофон, а точніше їх тут два, вони разом формують промінь і підхоплюють голос під час дзвінків, відсікаючи зовнішні шуми. Також на мікрофоні є спеціальна сіточка, що мінімізує шум вітру.

Однією з беззаперечних переваг Sony WH-CH720N є дуже хороша автономність – навушники на одному повному заряді й, що важливо, при увімкненому активному поглинанні шумів, здатні грати до 35 годин, а з вимкненим шумопоглинанням до 50 годин. Окрім цього, їм достатньо буквально до п’яти хвилин зарядки, щоб програти ще близько години. Повна зарядка від нуля до ста відсотків займає близько трьох годин. Слід зазначити, що завдяки такому об’єму акумулятора навушники не лише продемонструють щоденну хорошу автономність, але й матимуть дуже хороший запас на майбутнє.

Висновки

Sony WH-CH720N – це хороші повнорозмірні бездротові навушники, що пропонують дуже широкий список більш дорогих флагманських бездротових моделей, таких як вже згадані Sony WH-1000XM5. За відчутно мешу ціну ви маєте можливість отримати чудову автономність, досить приємні відчуття від використання, підтримку додатку з широким переліком фішок, хороший звук та активне поглинання шумів.

До недоліків моделі можна віднести, можливо, не настільки флагманський дизайн та збірку, як у топових моделей Sony, а також відсутність транспортувального кейса одночасно з неможливістю скласти навушники. Тим не менше, (а особливо, якщо для вас ці недоліки несуттєві), на нашу думку, Sony WH-CH720N явно варто розглянути як варіант для покупки.


Не пропустіть