Вчені назвали “точку неповернення”, коли викиди вуглекислого газу стануть катастрофою

Останнє дослідження, проведене вченими з Імперського коледжу Лондона, вказує на те, що до 2030 року глобальні викиди вуглецю перевищать безпечну межу, що викликає серйозну хвилю занепокоєння серед кліматологів.

За новими дослідженнями, світ може виділити близько 250 гігатонн вуглекислого газу до того, як процес глобального потепління прискориться. Критичний момент може настати протягом наступних 6 років з ймовірністю 50%. Раніше вважалося, що якщо виділення CO2 не перевищить 500 гігатонн, то це дозволить зберегти температуру на рівні 1,5°C, але зараз передбачається досягнення порогу у 2°C протягом двох десятиліть при річних викидах у 40 гігатонн.

Ці оцінки можуть бути не зовсім коректними через вплив парникових газів, таких як метан. До того ж реакція різних кліматичних аспектів на підвищену температуру невизначена. Наприклад, зростаючі рослини можуть поглинути CO2 і пом’якшити потепління, але інші чинники, такі як зміни в океанській циркуляції та танення льодовиків, можуть сприяти швидшому потеплінню. Все це підкреслює необхідність термінового зменшення викидів.

Робін Ламболл, науковець з Імперського коледжу Лондона, зауважив, що кожен додатковий градус потепління ускладнює життя людей і екосистем. Дослідження базується на даних Міжурядової групи експертів зі зміни клімату.


Не пропустіть